Якшанба куни Ўзбекистонда рекорд даражада — 237 та коронавирус ҳолати аниқланди. Соғлиқни сақлаш вазирлиги инфекция Карантин марказида — 20, Тошкент шаҳрида — 195, Тошкент вилоятида — 10, Хоразм вилоятида — 8, Сирдарё вилоятида — 4 та қайд этилганини маълум қилди.
Шунингдек, 86 нафар фуқаро соғайди. Шундан 73 нафари ️Тошкент шаҳридаги, 8 нафари Бухоро вилоятидаги, 4 нафари Навоий вилоятидаги ҳамда 1 нафари Самарқанд вилоятидаги тиббиёт муассасаларида соғайиб чиқишди.
️Ҳозирда касаллик қайд этилган жами 4331 нафар бемордан 3354 нафари соғайиб, даволаниш кўрсаткичи 77 фоизни ташкил этмоқда.
️Айни пайтда тиббиёт муассасаларида даволанаётган 960 нафар бемордан 6 нафари оғир, 2 нафари эса ўта оғир аҳволда.
Шу кунгача жами 441 618 нафар фуқаро карантинга олинган бўлиб, уларнинг 396 349 нафари карантиндан чиқарилган.
️Ҳозирда уй карантинида 23 362 нафар, стационар карантинда эса 21 907 нафар фуқаро тиббий кузатувда бўлиб турибди.

Общее число случаев коронавируса, выявленных в Узбекистане, на 23:00 7 июня составило 4331, увеличившись за день на 237. Это рекордный дневной прирост с 15 марта, когда было сообщено о первом случае заболевания. До этого самый высокий прирост был 14 апреля — 167 случаев.
По данным Министерства здравоохранения, из последних 29 случаев 7 были выявлены в карантинном центре в Ташкентской области, 10 — среди населения Ташкента и 8 — Хорезмской области, 2 — у водителей грузовиков, совершающих международные перевозки, в Сырдарьинской области и 2 — в Ташкентской области.
В целом из 237 случаев в карантинном центре выявлено 20, в Ташкенте — 195, в Ташкентской области — 10, в Хорезме — 8 и в Сырдарье — 4.
Число выздоровевших от коронавируса за день увеличилось на 86 и достигло 3354. Число скончавшихся пациентов с коронавирусом составляет 17.
На лечении находятся 960 человек, состояние 6 из них тяжелое и 2 — крайне тяжелое.
До сегодняшнего дня на карантин были взяты 441618 человек, из них у 396349 период карантина завершен.