3 июнь куни соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 3769 нафарни ташкил қилмоқда. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлиги хабар қилди.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 7 нафари Тошкент вилоятида (6 нафари халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиси, 1 нафари аҳоли орасидан аниқланган), 2 нафари Сирдарё вилоятида (1 нафари халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиси, 1 нафари коронавирусга чалинганлар билан мулоқотда бўлиб карантинга олинган) аниқланган.
Бош давлат санитария инспектори Нурмат Отабеков сўзларига кўра, ҳозирда Республика бўйлаб коронавирус инфекциясидан 846 киши даволанмоқда. Улардан 10 нафар бемор оғир, 1 нафар бемор эса ўта оғир аҳволда, деб баҳоланмоқда.
Коронавирус инфекциясидан соғайганлар сони ҳозирда 2908 кишини ташкил этмоқда. Ўн беш киши ҳаётдан кўз юмган.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 3 июня выросло на 9 и достигло 3769, сообщило Министерство здравоохранения.
Из новых случаев 7 выявлено в Ташкентской области (6 — у водителей международных грузовых автоперевозок и 1 — среди населения), 2 — в Сырдарьинской области (1 — у водителя грузовика и 1 — у человека, контактировавшего с больным с коронавирусом).
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране достигло 2908. На лечении находится 846 человек, 10 из них в тяжелом состоянии, 1 — в крайне тяжелом.