2 июнь куни соат 17:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 3750 нафарни ташкил этмоқда, дея хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги.
Унга кўра, янги касалланиш ҳолатларининг 17 нафари Карантин марказидаги (10 нафари Россиянинг Санкт-Петербург шаҳридан чартер рейс билан келган, 7 нафари эса Тожикистон Республикасидан чегара пост орқали кириб келган) фуқаролар орасида, 7 нафари Бухоро вилоятида (шундан 4 нафари коронавирусга чалинган беморлар билан мулоқотда бўлган, 3 нафари эса халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчилари), 3 нафари Тошкент шаҳрида карантинга олинган фуқаролар орасида, 4 нафари Тошкент вилоятида, 1 нафар Сирдарё вилоятида халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиларида аниқланган.
Ҳозириги пайтга қадар кун давомида мамлакатда 48 та янги COVID-19 ҳолати тасдиқланди.
Айни пайтда мамлакатда 2908 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар бутунлай соғайган. Бунда, 2 июнь куни Навоий вилоятида 42 нафар, Тошкент шаҳридаги Эпидемиология, микробиология ва юқумли касалликлар илмий-текшириш институти клиникасида 5 нафар, Вирусология илмий-текшириш институти клиникасида 2 нафар, жами 49 нафар бемор соғайди ва реабилитацияга кузатилди.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 17:00 2 июня выросло на 32 и достигло 3750, сообщило Министерство здравоохранения.
17 новых случаев выявлено среди граждан, находящихся в карантинном центре (10 из них прибыли чартерным рейсом из Санкт-Петербурга и 7 — перешли через пограничный пост из Таджикистана).
Еще 7 случаев диагностировано в Бухарской области (4 — у контактировавших с больными с коронавирусом, 3 — у водителей международных грузовых автоперевозок), 3 случая — в Ташкенте у граждан, находящихся на карантине, 4 — в Ташкентской области и 1 — в Сырдарьинской области у водителя грузовика.
На данный момент общее число выздоровевших от коронавируса в стране достигло 2908. На лечении находится 827 человек.