26 май соат 10:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 3261 нафарни ташкил қилмоқда. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлиги хабар қилди.
Унга кўра, янги аниқланган касалланиш ҳолатларининг барчаси хориждан келган фуқаролар бўлиб, улардан 44 нафари Россиядан (Қозоғистон орқали) Ўзбекистонга кириб келган ва карантинга олинган. Қолган 2 нафари чегара пости орқали Россиядан кириб келган халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчилари бўлиб, 1 нафари Сирдарё вилоятига, яна 1 нафари Тошкент вилоятига кириб келган.
Айни пайтда юртимизда 2607 нафар коронавирус инфекциясига чалинган фуқаролар бутунлай соғайган.
Республика бўйлаб коронавирус инфекциясидан 641 киши даволанмоқда, улардан 2 нафарининг аҳволи оғир ва 1 нафарининг аҳволи эса ўта оғир, деб баҳоланмоқда.

Количество зарегистрированных случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 10:00 26 мая выросло на 46 и достигло 3261, сообщило Министерство здравоохранения.
Все новые случаи выявлены среди граждан, прибывших из-за рубежа. Из них 44 человека прибыли в Узбекистан из России (через Казахстан), 2 — являются водителями международных грузовых автомобилей дальнего следования.
На данный момент от COVID-19 в стране выздоровели 2607 человек, 641 пациент остаются на лечении, из них 2 — в тяжелом состоянии, 1 — в критическом.