14 май соат 15:00 ҳолатига кўра, Ўзбекистонда коронавирус инфекцияси қайд этилганлар сони 2636 (+16) нафарни ташкил қилмоқда. Бу ҳақда Соғлиқни сақлаш вазирлиги ахборот хизмати хабар берди.
16 нафар янги касалланиш ҳолатининг 6 нафари хориждан келиб, карантинга олинган, қолган 10 нафари ҳам олдиндан карантин муассасаларида кузатувда бўлган фуқаролар орасидан аниқланди.
Хориждан келиб, касалланиш қайд этилган фуқароларнинг 5 нафари халқаро юк ташувчи автомашина ҳайдовчиси бўлса, 1 нафари эса Қозоғистондан келган.

Количество случаев заражения коронавирусной инфекцией в Узбекистане по состоянию на 15:00 14 мая увеличилось на 16 и составляет 2636, сообщило Министерство здравоохранения.
Из подтвержденных 16 новых случаев 6 выявлено у граждан, прибывших из-за рубежа и помещенных на карантин, а 10 — у тех, кто находится под наблюдением в карантинных учреждениях.
Из граждан, которые приехали из-за рубежа, 5 человек являются водителями международных грузовых автомобилей дальнего следования, 1 — прибыл из Казахстана.
На данный момент в стране от коронавируса выздоровели 2136 человек, лечение проходят 489 пациентов, 11 из них в тяжелом состоянии.