Жума ва дам олиш байрам кунларида Ўзбекистон ҳудуди маркази шимолий Урал ҳудуди устида жойлашган совуқ антициклон чегараси таъсирида бўлади, дея хабар қилди Ўзгидромет матбуот хизмати.
Республикада об-ҳаво ёғингарчиликсиз бўлади, фақат 7 мартга ўтар кечаси мамлакатимизнинг марказий, жанубий ва шарқий ҳудудларида асосан ёмғир кўринишида кучсиз ёғингарчилик бўлади.
Тунги ҳарорат 0 даражагача пасаяди, айрим жойларда 1−2 даража совуқ бўлиши мумкин, кундузи ҳавонинг нисбатан совуқ бўлиши, салқин шарқий шамол эсиши кутилмоқда. Кундузги ҳарорат 7−12 даража илиқ атрофида бўлади, бу ўртача кўп йиллик ҳароратдан сал пастдир.

В пятницу, 6 марта, и выходные дни территория Узбекистана будет находиться под влиянием периферии холодного антициклона, центр которого располагается над районами северного Урала, сообщила пресс-служба Узгидромета.
По стране будет преобладать погода без осадков, лишь в ночь на 7 марта возможны небольшие осадки, преимущественно в виде дождя, по центральным, южным и восточным районам.
Ночная температура в эти дни понизится до 0 градусов, местами возможны заморозки до −2…−1 градуса. Днем ожидается относительно прохладная погода со свежим восточным ветром. Дневная температура будет в пределах +7…+12 градусов, что незначительно ниже среднемноголетних значений, отметили синоптики.