Талимаржон иссиқлик электр станцияси (ИЭС)нинг электр энергияси ишлаб чиқаришга мўлжалланган қурилмасида носозлик туфайли таъмирлаш ишлари олиб борилмоқда, деб хабар берди Ўзбекистон Энергетика вазирлиги матбуот хизмати.
Шу сабабли вилоятларда электр таъминотида узилишлар кузатилмоқда. Энергетика вазирлиги матбуот хизматининг «Газета.uz»га хабар беришича, электр таъминотидаги узилишлар барча вилоятлар уланган ягона тармоқда зўриқиш вужудга келгани сабабидан содир бўлмоқда.
Муаммо бартараф этилгандан сўнг электр таъминоти яхшиланади, дея ишонч билдирган Энергетика вазирлиги ушбу ноқулайлик учун узр сўради.

На Талимаржанской теплоэлектростанции (ТЭС) из-за неисправностей в устройстве по выработке электроэнергии проводятся ремонтные работы, сообщила пресс-служба Министерства энергетики Узбекистана.
В связи с этим в регионах республики наблюдаются сбои в электроснабжении. Как сообщили «Газете.uz» в пресс-службе Минэнерго, сбои происходят во всех областях, поскольку «это единая сеть, там, где происходят перенагрузки, случаются временные отключения».
После устранения неисправностей, электроснабжение улучшится, заверили в Минэнерго и принесли извинения за неудобства.