Жиззах вилояти Ғаллаорол тумани Кўкгумбаз МФЙ қарашли Қоронғул қишлоғидаги уйдан тўрт кишининг жасади топилди, деб хабар берди Соғлиқни сақлаш вазирлиги матбуот хизмати.
Тез ёрдам бўлимига 9 январь куни соат 14:04 да қўнғироқ келиб тушди. Мутахассислар келганида, уй эгаси Д. Ш. (1987 йилда туғилган), унинг рафиқаси Н. Ш. (1987), уларнинг 6 ёшли ўғли А. Й. ва 3 ёшли қизи О. Й.нинг биологик ўлимини аниқладилар.
Уларни бирламчитекширувдан ўтказилганда «ис газиданўткир захарланиш» дастлабки ташхиси қўйилган. Мазкур ҳолат юзасидан ҳуқуқни муҳофаза қилувчи идоралар томонидан суриштирув ишлари олиб борилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, 5 январь куни Тошкент шаҳри, Фарғона ва Андижон вилоятларида ис гази билан икки марта ва бирида табиий газ билан заҳарланиш ҳолати юз берди. Тўрт киши вафот этди. Уч киши касалхонага ётқизилган.

Четыре человека найдены мертвыми в доме в селе Кукгумза Галляаральского района Джизакской области, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения Узбекистана.
Отделение скорой помощи получило вызов 9 января в 14:04. Когда специалисты прибыли на место, то установили биологическую смерть владельца дома Д. Ш. (1987 года рождения), его супруги Н. Ш. (1987), их 6-летнего сына А. Й. и 3-летней дочери О. Й.
Предварительная причина смерти — отравление угарным газом. Ведется следствие.
Два случая отравления угарным газом и один случай отравления природным газом произошли 5 января в Ташкенте, Ферганской и Андижанской областях. Скончались четыре человека. Трое госпитализированы.