7 декабрь куни «Ўзбекистон» халқаро форумлар саройида мамлакат Конституцияси қабул қилинганининг 27 йиллиги муносабати билан тантанали йиғилиш бўлиб ўтди. Президент Шавкат Мирзиёев нутқ сўзлаб, Ўзбекистон халқини байрам билан табриклади. Сўнгра концерт дастури намойиш этилди. «Газета.uz» мухбири Шуҳрат Латипов маросимдан фоторепортаж тайёрлади.
Расмий шахслар
Бош вазир Абдулла Арипов.Президент Администрацияси раҳбари Зайнилобиддин Низомиддинов.
Миллий гвардия қўмондони Баҳодир Тошматов.
Мудофаа вазири Баҳодир Қурбонов.
Давлат хавфсизлик хизмати раиси Абдусалом Азизов.
Миллий гвардия қўмондонининг биринчи ўринбосари Ботир Турсунов.
Олий Мажлис Сенати раиси Танзила Нарбаева.
Сенат раисининг биринчи ўринбосари Содиқ Сафоев.
Бош вазирнинг биринчи ўринбосари — транспорт вазири Очилбой Раматов.
Президентнинг фуқаролар ҳуқуқларини ҳимоя қилиш, мурожаатлар билан ишлашни назорат қилиш ва мувофиқлаштириш масалалари бўйича маслаҳатчиси Турсинхан Худайбергенов.
Президентнинг ёшлар, фан, таълим, соғлиқни сақлаш ва спорт масалалари бўйича маслаҳатчиси Абдужабар Абдувахитов.
Президентнинг ёшлар, фан, таълим, соғлиқни сақлаш ва спорт масалалари бўйича маслаҳатчисининг биринчи ўринбосари Қаҳрамон Қуронбоев.
Президент маслаҳатчиси ўринбосари Галина Саидова.
Олий суд раиси Козимжон Комилов.
Бош вазирнинг ижтимоий ривожлантириш масалалари бўйича ўринбосари Азиз Абдуҳакимов.
Биринчи қатор (чапдан ўнгга): Козимжон Комилов, Ботир Турсунов, Баҳодир Қурбонов, Пўлат Бобожонов, Абдусалом Азизов.
Ёзувчилар уюшмаси раиси Сирожиддин Саййид (чапда) ва Инсон ҳуқуқлари бўйича миллий марказ директори Акмал Саидов.

7 декабря во Дворце международных форумов «Узбекистан» прошло торжественное собрание в честь 27-й годовщины принятия Конституции страны. Президент Шавкат Мирзиёев выступил с речью и поздравил узбекистанцев с праздником. Затем собрание продолжилось концертом. Корреспондент «Газеты.uz» Шухрат Латипов подготовил фоторепортаж с мероприятия.
Официальные лица
Премьер-министр Абдулла Арипов.
Руководитель Администрации президента Зайнилобиддин Низомиддинов.
Командующий Национальной гвардией Баходир Тошматов.
Министр обороны Баходир Курбанов.
Председатель Службы государственной безопасности Абдусалом Азизов.
Первый заместитель командующего Национальной гвардией Ботир Турсунов.
Председатель Сената Олий Мажлиса Танзила Нарбаева.
Первый заместитель председателя Сената Садык Сафаев.
Первый заместитель премьер-министра — министр транспорта Ачилбай Раматов.
Советник президента по вопросам защиты прав граждан, контроля и координации работы с обращениями Турсинхан Худайбергенов.
Советник президента по вопросам молодежи, науки, образования, здравоохранения и спорта Абдужабар Абдувахитов.
Первый заместитель советника президента по вопросам государственной службы и взаимодействия с представительными органами власти Кахрамон Куранбаев.
Заместитель советника президента Галина Саидова.
Председатель Верховного суда Козимджан Камилов.
Вице-премьер по вопросам социального развития Азиз Абдухакимов.
Передний ряд (слева направо): Козимджан Камилов, Ботир Турсунов, Баходир Курбанов, Пулат Бобожонов, Абдусалом Азизов.
Председатель Союза писателей Сирожиддин Саййид (слева) и директор Национального центра по правам человека Акмаль Саидов.