6 декабрь куни эрта тонгда Қашқадарё вилояти Косон тумани «Бойғунди» маҳалласида 17 ёшли Б. Н. яшаш ҳовлисига ўрнатилган темир турникка осилган ҳолда топилди. Бу ҳақда Ўзбекистон Бош прокуратураси матбуот хизмати «Газета.uz»га хабар қилди.
Ўсмирни акаси кўриб қолиб, сиртмоқни пичоқ ёрдамида кесади ва уни Косон тумани тиббиёт бирлашмасининг жонлантириш бўлимига ўлик ҳолатда олиб борган.
Терговга қадар текшириш давомида вояга етмаган Б.Ннинг ўз жонига қасд қилганлиги ҳодисаси юзасидан унинг отаси ва бошқа яқин қариндошлари билан суҳбатлашилганда, улар оиласида уруш-жанжал бўлмаганлиги, марҳум доимий равишда жисмоний тарбия билан шуғулланиб келишлиги, воқеа содир бўлган куни ҳам эрталаб югуриш машқини қилиб, турник томонга ўтиб кетганлиги, бир оздан сўнг, уни шу турникда осилган ҳолда топишганлигини билдиришган.
Вояга етмаган Б.Н.нинг жасади кўздан кечирилганида, унинг танасида осишга хос жароҳатдан бошқа тан жароҳатлари аниқланмаган.
Ҳодиса бўйича Косон тумани прокуратураси томонидан терговга қадар текшириш ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Рано утром 6 декабря в махалле «Бойгунди» Касанского района Кашкадарьинской области во дворе своего дома был найден повешенным 17-летний Б. Н. Об этом «Газете.uz» сообщили в пресс-службе Генеральной прокуратуры Узбекистана.
Юношу обнаружил его брат, который отрезал петлю ножом и отвез его тело в районное медицинское объединение, но было уже поздно.
Близкие родственники Б. Н. сообщили, что в семье не было конфликтов, которые могли бы привести к трагедии.
Они рассказали, что юноша регулярно занимался физкультурой и в то утро после привычной пробежки пошел заниматься на турник, а спустя некоторое время его увидели повешенным. На теле покойного не обнаружено других телесных повреждений, кроме следов от петли.
Сайт газеты «Новости Кашкадарьи» пишет, что парень, у которого остались два брата и сестренка, мечтал стать сотрудником органов правопорядка.
Прокурор района Улугбек Эргашев сообщил, что на данный момент выясняется, было ли это самоубийство или инсценировка с целью скрыть убийство.