Лондон-Тошкент HY-202 рейси туман сабабли Ислом Каримов номидаги халқаро аэропортга қўна олмади. Ҳаво кемаси командири Навоийдаги захира аэропортга мажбурий қўнишни амалга оширишга мажбур бўлди, дея хабар қилди Uzbekistan Airways авиакомпанияси матбуот хизмати.
Туман ва кўриш қийинлиги сабабли Uzbekistan Airways авиакомпаниясининг бир қанча рейслари бир оз ушланиб аэропортда қолиб кетмоқда, — дея қайд этди матбуот хизмати.
HY-423 Тошкент-Деҳли, HY-533 Тошкент-Бангкок рейслари об-ҳаво шароитлари яхшиланганига қадар кечиктирилди.

Международный аэропорт имени Ислама Каримова не смог принять рейс HY-202 Лондон-Ташкент из-за тумана. Командиру судна пришлось совершить вынужденную посадку в запасном аэропорту Навои, сообщила пресс-служба авиакомпании Uzbekistan Airways.
В связи с туманом и плохой видимостью несколько рейсов авиакомпании Uzbekistan Airways окажутся в аэропорту назначения с задержкой, — отметили в пресс-службе.
Вылет рейсов HY-423 Ташкент-Дели, HY-533 Ташкент-Бангкок предварительно перенесен на 11:30 и до момента улучшения погодных условий. Возможности вылететь ожидает и рейс HY-623 Карши-Москва.
Кроме того, летной погоды ожидают два внутренних рейса — HY-77 Ташкент-Карши и HY-23 Ташкент-Бухара.