6 ноябрга ўтар кечаси (3:23 да) 20 кишидан иборат ниқобланган номаълум шахслар ўқ отар қуролларни қўллаган ҳолда Тожкистоннинг Ўзбекистон билан чегарасида жойлашган «Ишкобод» чегара қисмининг «Султонобод» чегара отрядига ҳужум қилди. Бу ҳақда «Ховар» агентлиги Тожикистон Давлат миллий хавфсизлик қўмитаси чегара қўшинлари матбуот марказига таяниб хабар қилди.
Босқинчилик ҳужуми вақтида 5 дона ўқ отар қурол (АКМ) эгаллаб олинди. Куч ишлатар тузилмалар ўтказган операция жараёнида қуролланган гуруҳнинг 15 нафар аъзоси қуршаб олиниб, қуролсизлантирилди, уларнинг 5 нафари қўлга олинди. Отишмада 1 нафар чегара қўшинлари аскари ҳамда Тожикистон Ички ишлар вазирлигининг 1 нафар ходими ҳаётдан кўз юмди.

В ночь на 6 ноября (в 3:23) вооруженная группа, состоящая из 20 неизвестных лиц в масках, на 4 автомобилях с применением огнестрельного оружия напала на пограничную заставу №4 «Ишкобод» войсковой части пограничного отряда «Султанабад» в Таджикистане, расположенную на границе с Узбекистаном. Об этом сообщило агентство «Ховар» со ссылкой на пресс-центр пограничных войск Государственного комитета национальной безопасности Таджикистана.
В ходе нападения захвачено 5 единиц огнестрельного оружия (АКМ). В результате операции силовых структур 15 членов вооружённой группы были окружены и нейтрализованы, 5 из них задержаны. В перестрелке погибли 1 солдат пограничных войск и 1 работник Министерства внутренних дел Таджикистана.
Сейчас оперативно-следственная группа ведет расследование на месте происшествия.
В пограничных войсках Службы государственной безопасности Узбекистана сообщили, что изучают ситуацию.