Ўзбекистонлик профессионал боксчи Исроил Мадримов 5 октябрь куни Нью-Йоркдаги Madison Square Garden аренасида мексикалик Алехандро Баррерани техник нокаутга учратди, дея хабар қилди Миллий олимпия қўмитаси.
Ўн раундлик жанг муддатидан аввал тугади: хивалик боксчи 5-раундда 33 ёшли рақибига кучли зарбалар берганидан сўнг рефери жангни тўхтатиш ҳақида қарор қабул қилиб, Мадримовни техник нокаут билан ғалабага эришганини эълон қилди. Жангга тайёргарлик Нью-Йоркда бўлиб ўтди — Мадримов шаҳар кўчаларидан бирида машғулот олиб борди.

Профессиональный боксер Узбекистана Исраил Мадримов 5 октября одержал победу техническим нокаутом над мексиканцем Алехандро Баррера на арене Madison Square Garden в Нью-Йорке, сообщил Национальный олимпийский комитет.
Десятираундный бой завершился раньше срока: уроженец Хивы нанес сильные удары 33-летнему противнику во время пятого раунда, после чего рефери решил остановить бой и объявить победу Мадримова техническим нокаутом. Подготовка к бою проходила в Нью-Йорке — Мадримов провел тренировку на одной из улиц города.