Тошкент вилоятининг Бекобод туманида уч нафар ўсмир ўртасидаги жанжал пичоқбозлик билан тугади, дея хабар қилди Ўзбекистон Ички ишлар вазирлиги матбуот хизмати.
Бекободда истиқомат қилувчи 16 ёшли 9-мактабнинг 10-синф ўқувчиси И. А. жанжал вақтида «Шова» маҳалласида яшовчи 16 ёшли 40-мактабнинг 10-синф ўқувчиси Д. Т. ва 15 ёшли 2-мактабнинг 10-синф ўқувчиси Д. А.ни пичоқлади.
Жароҳатланганлар шифохонага ётқизилди, И. А. са қўлга олинди. И. А.га нисбатан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Конфликт, закончившийся поножовщиной, произошел между тремя подростками в Бекабадском районе Ташкентской области 5 августа, сообщила пресс-служба Министерства внутренних дел Узбекистана.
Житель Бекабада, 16-летний учащийся 10-го класса школы №9 И. А., во время ссоры ранил ножом 16-летнего жителя махалли «Шова», учащегося 10-го класса школы №40 Д. Т., и 15-летнего учащегося 10-го класса школы №2 Д. А.
Пострадавшие были госпитализированы, а нападавший задержан. В отношении И. А. возбуждено уголовное дело, ведется следствие.