Улуғбек Ҳусанович Сайидов «Ўзтрансгаз» компанияси бошқаруви раиси лавозимига тайинланди, дея хабар берди Ўзбекистон Энергетика вазирлиги матбуот хизмати.
Улуғбек Сайидов (1979 й. т.) — Тошкент кимё-технология институти битирувчиси (2002). Фаолиятини 2001 йилда «ЎзЛИТИнефтгаз"да лаборатория муҳандислигидан бошлаб, 2015−2016 йилларда унга раҳбарлик қилган. Тайинловга қадар «Ўзбекнефтгаз» раҳбарининг биринчи ўринбосари лавозимида фаолият кўрсатган.
Баҳодир Эшмуродов.
«Ўзтрансгаз"нинг собиқ раҳбари Баҳодир Эшмуродов эса аввалроқ «Ўзтрансгаз» ҳудудий газ таъминоти филиаллари базасида ташкил этилган «Ҳудудгазтаъминот» компанияси бошқаруви раиси лавозимига тайинланди.
Баҳодир Сидиқов.
Жорий йил февралидан «Ўзбекнефтгаз"га раҳбарлик қилиб келаётган Баҳодир Сидиқов компания бошқарувини сақлаб қолди.
Июль ойи бошида «Ўзтрансгаз» президент қарори билан «Ўзбекнефтгаз» таркибидан чиқарилди. Компания қазиб олувчи ташкилотлардан табиий газни сотиб олиб, кейинчалик экспорт ва импортга етказиб бериш, шунингдек магистрал газ қувурларига уланган истеъмолчиларга сотиш билан шуғулланувчи ягона операторга айланди. «Ҳудудгазтаъминот» эса газ тақсимлаш тармоқларига уланган истеъмолчиларга газ сотиш билан шуғулланади.

Председателем правления компании «Узтрансгаз» назначен Улугбек Хусанович Сайидов, сообщила пресс-служба Министерства энергетики Узбекистана.
Улугбек Сайидов (1979 г. р.) — выпускник Ташкентского химико-технологического института (2002). Карьеру начал в 2001 году инженером лаборатории в «УзЛИТИнефтегазе», которую затем возглавлял с 2015 по 2016 годы. До назначения в «Узтрансгаз» занимал пост первого заместителя главы «Узбекнефтегаза».
Баходир Эшмуратов.
Бывший глава «Узтрансгаза» Баходир Бешимович Эшмуратов назначен председателем правления компании «Худудгазтаъминот», созданной ранее на базе территориальных филиалов газоснабжения «Узтрансгаза». Его заместителями стали Абдусамад Саидвалиев, Тохир Турдиев и Алишер Турдибаев.
Баходир Сидиков.
Пост главы «Узбекнефтегаза» сохранил Баходир Сидиков, руководящий компанией с февраля.
В начале июля «Узтрансгаз» был выведен из состава «Узбекнефтегаза» постановлением президента. Компания стала единым оператором по закупке природного газа у добывающих организаций для дальнейшей транспортировки, в том числе экспорта и импорта, а также реализации потребителям, подключенным к магистральным газопроводам, «Худудгазтаъминот» — для потребителей, подключенных к газораспределительным сетям.