General Motors Uzbekistan раҳбарияти компания номини UzAuto Motors этиб қайта номлаш тўғрисидаги қарорни қабул қилди. Номланишни ўзгартириш тўғрисидаги қарор 25 июнь куни қабул қилинди, дея хабар қилинди Корпоратив маълумотлар ягона порталида.
Таъсис ҳужжатларига ўзгартишлар киритиш тўғрисидаги маълумотлар 1 июль куни рўйхатга олинди.
GM Uzbekistan қўшма корхонаси «Ўзавтосаноат» (75% акциялар) ва General Motors (25%) томонидан 2008 йилда ташкил этилган. Ишлаб чиқариш қуввати йилига 250 минг дона автомобилдан иборат.
Ўтган йилнинг охирида «Ўзавтосаноат» қолган акцияларни сотиб оли, Асакадаги GM Uzbekistan автомобиль заводининг ягона акционерига айланди. Февралда «Ўзавтосаноат» бошқаруви раисининг техник сиёсат ва маҳаллийлаштириш бўйича ўринбосари Азизбек Шукуров брифингда яқин ойларда GM Uzbekistan номини ўзгартириш тўғрисидаги режа ҳақида хабар берган эди.

Руководство General Motors Uzbekistan приняло решение о переименовании компании на UzAuto Motors. Решение о смене названия было принято 25 июня, сообщается на Едином портале корпоративной информации.
Данные об изменении зарегистрировали в учредительных документах 1 июля.
Совместное автопредприятие GM Uzbekistan было создано в марте 2008 года компаниями «Узавтосаноат» (75% акций) и General Motors (25%). Производственная мощность составляет 250 тысяч автомобилей в год.
В октябре 2017 года мы писали, что компании «Узавтосаноат» и GM Uzbekistan перешли на новую платформу сотрудничества — «Альянс GM Узбекистан». В конце прошлого года «Узавтосаноат» выкупил остаток акций и стал единственным акционером автомобильного завода GM Uzbekistan в Асаке. В феврале заместитель председателя правления «Узавтосаноат» по технической политике и локализации Азизбек Шукуров на брифинге сообщил о планах в ближайшие месяцы сменить название GM Uzbekistan.