Ўзбекистон президенти Шавкат Мирзиёев 1 июнь куни Тошкент вилоятининг Ангрен шаҳрига ташриф буюриб, янги темир йўл вокзали билан танишди. Бу ҳақда давлат раҳбари матбуот хизмати хабар қилди.
Вокзалда бир вақтнинг ўзида 100 йўловчига хизмат кўрсатиш имконияти мавжуд. Кутиш зали, она ва бола хонаси, тиббий пункт, овқатланиш ва савдо шахобчаларида барча шароит яратилган.
Президент вокзалда йўловчи ва хизматчилар учун яратилган қулайликларни кўздан кечирди. Шу ерда Тошкент вилоятида туризм, энергетика, кимё, металлургия соҳаларидаги истиқболли лойиҳалар тақдимоти ўтказилди.
Президент «Чорвоқ» эркин туристик зонасида халқаро дам олиш масканлари, Белдирсой, Чимён ва Нанай ҳудудларида Франция компаниялари консорциуми иштирокида тоғ-чанғи курорти барпо этиш лойиҳаларига алоҳида аҳамият қаратди.

Президент Узбекистана Шавкат Мирзиёев 1 июня посетил Ангрен, где ознакомился с новым железнодорожным вокзалом, сообщила пресс-служба главы государства.
Вокзал способен обслуживать одновременно 100 пассажиров. Там созданы условия в зале ожидания, комнате матери и ребенка, медпункте, точках торговли и общественного питания.
Здесь же руководителю страны презентовали проекты по туризму, энергетике, химической и металлургической промышленности, которые планируется реализовать в Ташкентской области. Особое внимание президент уделил крупным проектам по организации курортов международного уровня в свободной туристической зоне «Чарвак», а также созданию горнолыжного курорта с участием консорциума французских компаний на территории Бельдерсая, Чимгана и Наная.