Франциянинг Vinci қурилиш компанияси Тошкентда кўприклар ва меҳмонхоналар қурилишида иштирок этиш мақсадида эканини маълум қилди. Бу ҳақда MEDEF International ўзбек-француз ишбилармонлик кенгаши делегациясининг пойтахт ҳокими Жаҳонгир Ортиқхўжаев билан учрашувида маълум қилинди, дея хабар берди Тошкент маъмурияти матбуот хизмати.
Учрашувда Франциянинг 30 дан ортиқ компаниялари билан ҳамкорлик масалалари муҳокама қилинди. Жумладан, Suez, Sade ва BRL Ingenierie вакиллари ичимлик, оқова ва суғориш сувларини етказиб бериш учун технологик ечимларни тақдим этди.
Ахборот технолоияларни жорий этиш, коммуникация, қурилиш материаллари ва озиқ-овқат маҳсулотларини етказиб бериш бўйича таклифлар илгари сурилди.

Французская строительная компания Vinci заявила о намерении участвовать в возведении мостов и отелей в Ташкенте. Об этом говорилось на встрече делегации узбекско-французского делового совета MEDEF International с хокимом столицы Джахонгиром Артыкходжаевым, сообщила пресс-служба администрации Ташкента.
В целом, на встрече были обсуждены варианты сотрудничества с более чем 30 французскими компаниями. Так, Suez, Sade и BRL Ingenierie представили технологические решения для питьевого, сточного и оросительного водоснабжения.
Внесены предложения по внедрению информационных технологий и поставкам транспортных коммуникаций, строительных материалов и продуктов питания.