Ўзбекистон футбол ассоциациясининг тартиб-интизом қўмитаси Вадим Абрамовга мураббийлик фаолиятини давом эттиришга рухсат берди. Сал олдинроқ «нотўғри фикрлар» сабаб мутахассиснинг лицензияси олиб қўйилди.
ЎФА матбуот хизматининг хабарига кўра, Вадим Абрамов ташкилотга мураббийлик лицензияси қайтарилишини сўраб мурожаат қилган. Ассоциация мурожаатни кўриб чиқиб, уни қаноатлантирди.
«Бу мутахассис Ўзбекистон футболи ривожига катта ҳисса қўшган. Унинг натижалари ҳурматга лойиқ. Ўз навбатида Вадим Абрамов футболчилар, мураббийлар ва мутахассисларни ҳурмат қилиши керак. Мураббийлар ва клублар раҳбарлари бир нарсани тўғри тушуниши керак: ҳозирги футбол назоратсиз қолмайди. Ҳар бир ҳаракат, ҳар бир қарор учун масъул шахс бўлади», — дейилади ассоциация хабарида.
«Балки бизнинг орамизда буни тушунмаётган ва барчасини ўзи билгандек қилаётган одамлар бўлиши мумкин. Агар кимдир футболга ёмон таъсир ўтказмоқчи бўлса, унга бу ерда жой йўқ. Ўз вазифасини масъулият ва профессионал кўринишда бажара оладиганларга бизнинг эшикларимиз ҳамиша очиқ», — дейилади.

Исполнительный комитет Ассоциации футбола разрешил Вадиму Абрамову продолжить тренерскую карьеру. Ранее у специалиста была отозвана лицензия за «неверные мысли».
Как сообщила пресс-служба АФУ, Вадим Абрамов обратился в организацию с заявлением о возвращении ему тренерской лицензии. Ассоциация, изучив обращение, одобрила его.
«Этот специалист внес весомый вклад в футбол Узбекистана. Его достижения достойны уважения. Вместе с тем, Вадим Абрамов должен уважать и футболистов, и тренеров, и специалистов. Тренеры и руководители клубов должны правильно понять одну вещь: отныне футбол не будет бесконтрольным. За каждым действием, каждым решением будет ответственный человек», — говорится в сообщении ассоциации.
«Возможно, даже сейчас среди нас есть человек, который этого не понимает и делает все по-своему. Если кто-то хочет запятнать футбол, ему здесь не место. А для тех, кто готов самоотверженно и профессионально выполнять свою работу, наши двери всегда открыты», — отметила АФУ.