19 июнь куни Тошкентга Жанубий Кореянинг Hyundai Motor Group компанияси президенти Сонг Квон Ҳан бошчилигидаги делегация келади. Бу ҳақда Ўзбекистон ТИВ матбуот хизмати хабар қилди.
Ташриф дастурига кўра «Ўзавтосаноат» АЖ раҳбарияти, шунингдек қатор вазирлик ва идоралар иштирокида Ўзбекистон ҳукуматида учрашув ва музокаралар ўтказилади.
Hyundai Motor Group — Жанубий Кореянинг энг йирик, дунёдаги йирик автомобиль ишлаб чиқарувчиларидан бири. Гуруҳ 1998 йилда ташкил этилган бўлиб, ўшанда Hyundai Mottor Company Kia Motors компаниясининг 51 фоизлик акцияларини сотиб олган эди. Компания автомобиль ишлаб чиқаришдан ташқари, қурилиш, молия, металлургия ва бошқа соҳаларда ҳам фаолият олиб боради.
Аввалроқ эса Ўзбекистонда Hyundai юк машиналари, микроавтобуслари ва махсус техникаларини ишлаб чиқариш режалаштирилаётгани хабар қилинган эди.

19 июня в Ташкент прибудет делегация южнокорейской Hyundai Motor Group во главе с президентом Сонг Квон Ханом. Об этом сообщила пресс-служба МИД Узбекистана.
Программой визита предусмотрено проведение встреч и переговоров в правительстве Узбекистана с участием руководителей компании «Узавтосаноат», а также ряда министерств и ведомств.
Hyundai Motor Group — крупнейший южнокорейский и один из крупнейших мировых автопроизводителей. Группа была образована в 1998 году, когда Hyundai Motor Company приобрела 51% доли в Kia Motors. Помимо выпуска автомобилей, компания также работает в сферах строительства, финансов, металлургии и других.
Ранее сообщалось о планах запустить в Узбекистане производство грузовых автомобилей, микроавтобусов, автобусов и специальных транспортных средств Hyundai. Часть машин предполагается экспортировать. Параметры проекта все еще обсуждаются.