Тошкентнинг «Локомотив» футбол клуби мавсум тугашига бир тур қолганда кетма-кет иккинчи марта Ўзбекистон чемпионати ғолиби бўлди. Бу ҳақда Профессионал футбол лигаси матбуот хизмати хабар қилди.
Бош мураббий Андрей Микляев жамоаси якшанба куни Самарқанднинг «Динамо» жамоасини 5:1 ҳисобида мағлубиятга учратиб, жами 67 очкога эга бўлди. Учрашувда Марат Бикмаев хет-трик қайд этди, Жалолиддин Машарипов ва Санжар Шоаҳмедов ҳам яхши ўйин кўрсатди.
«Темирйўлчилар"нинг яқин таъқибчиси Қаршининг «Насаф» жамоаси «Пахтакор» устидан ғалаба қозониб (4:0), очколарини 62 тага етказди ва иккинчи ўринни эгаллади. 56 балл тўплаган «Пахтакор» «бронза» соҳиби бўлди.
Ўтган мавсумда «Локомотив» Ўзбекистон чемпионати ва кубогини қўлга киритиб, «олтин дубль» қайд этган эди.

Ташкентский футбольный клуб «Локомотив» второй раз кряду стал победителем чемпионата Узбекистана за тур до окончания сезона, сообщила пресс-служба Профессиональной футбольной лиги.
Команда главного тренера Андрея Микляева в воскресенье одержала победу над самаркандским «Динамо» со счетом 5:1 и завоевала 67 очков. В матче хет-трик оформил нападающий Марат Бикмаев, отличились также Жалолиддин Машарипов и Санжар Шоахмедов.
Ближайший преследователь «железнодорожников» каршинский «Насаф», победивший «Пахтакор» (4:0), с 62 очками досрочно занимает второе место. «Пахтакор» с 56 баллами стал обладателем «бронзы».