7−9 ноябрь кунлари пойтахтдаги «Ўзэкспомарказ"да «Made in Uzbekistan» Ўзбекистон иқтисодиёти ютуқлари кўргазмаси бўлиб ўтмоқда.
Саноатнинг барча соҳаларида экспортга йўналтирилган маҳсулотларни ишлаб чиқарувчи 220 та маҳаллий компания автомобилсозлик, енгил саноат, электротехника, кимё, тоғ-металлургия, мебелсозлик, қурилиш саноати, фармацевтика, таълим ва бошқа соҳалар бўйича 10 мингдан ортиқ товар ва маҳсулотлар билан иштирок этмоқда.
Ўзбекистон бош вазири ўринбосари Нодир Отажонов кўргазманинг очилиши маросимида мазкур тадбир маҳаллий корхоналар ўртасида узоқ муддатли янги ҳамкорлик муносабатларни, хорижий истеъмолчилар билан яқин алоқаларни ўрнатилишида, кичик бизнес корхоналарини ишлаб чиқариш кооперациясига жалб этишда катта имконият яратишини таъкидлаб ўтди.

Выставка достижений экономики Узбекистана «Made in Uzbekistan» проходит 7−9 ноября в столичном «Узэкспоцентре».
220 отечественных производителей экспортно-ориентированной продукции всех промышленных отраслей представляют более 10 тысяч товаров и продуктов автомобильной, легкой, электротехнической, химической, горно-металлургической, мебельной промышленности, строительной индустрии, фармацевтической отрасли, образования и других сфер.
Заместитель премьер-министра Узбекистана Нодир Отажонов на церемонии открытия выставки отметил, что она призвана способствовать продвижению отечественных промышленных компаний, инновационных достижений и научно-производственного потенциала республики.