Kun.uz таҳририяти Сирдарё вилоятининг Сайхунобод тумани ҳокими Носиржон Эгамбердиев тумандаги мактабларнинг директорларини калтаклагани тасвирланган видео тасвирни эълон қилди.
Видеодан кўриниб турибдики, маъмурият раҳбари қаторга турган директорларни навбати билан уриб, ҳақоратламоқда. Унинг сўзларидан англаш мумкинки, мактаб директорлари Мустақиллик байрамига ўқитувчиларни олиб келмагани учун «жазоланган».
«Айбдорлар"нинг асосан елкаларига икки қўл билан, улардан бирининг эса юзига ҳам урилган.
Манбага асосланиб Kun.uz‘нинг хабар қилишича, августда содир этилган мазкур ҳодисага байрамни паст савияда ташкиллаштиргани учун ҳокимга Сирдарё вилояти маъмурият бошлиғининг эълон қилган хайфсани сабаб бўлган бўлиши мумкин.
Носиржон Эгамбердиев Сайхунобод туманига 2016 йилнинг октябрида ҳоким этиб тайинланган. У бунгача Сирдарё вилояти ўрта махсус, касб-ҳунар таълими бошқармаси бошлиғи лавозимида фаолият юритган.

Издание Kun.uz опубликовало видеоролик, на котором, как сообщается, запечатлен процесс избиения хокимом Сайхунабадского района Сырдарьинской области Носиржоном Эгамбердиевым директоров местных школ.
В ролике видно, как мужчина, называемый главой администрации, по очереди ругает и избивает выстроившихся в ряд директоров. Судя по его словам, причиной «наказания» стало то, что директора не смогли обеспечить явку учителей на праздник, посвященный Дню независимости.
Удары наносятся обеими руками в основном по плечам «провинившихся», однако один из них получает удар и по лицу.
Ссылаясь на источник, Kun.uz сообщает, что поводом для инцидента, случившегося в августе, мог быть выговор, полученный хокимом от главы администрации Сырдарьинской области за низкий уровень организации праздника.
Носиржон Эгамбердиев был утвержден хокимом Сайхунабадского района в октябре 2016 года. Ранее он работал начальником областного управления среднего специального, профессионального образования.