Ўзбекистон Президентининг 20 апрелдаги фармонига мувофиқ Равшан Ғуломов Хусусийлаштирилган корхоналарга кўмаклашиш ва рақобатни ривожлантириш давлат қўмитаси раиси этиб тайинланди. Бу ҳақда қўмита сайтида хабар қилинди.
Тайинловга қадар Равшан Ғуломов Ўзбекистон Тикланиш ва тараққиёт фонди ижрочи директори лавозимида фаолият кўрсатаётган эди.
Эслатиб ўтамиз, давлат раҳбарининг 18 апрелдаги фармони билан Хусусийлаштириш, монополиядан чиқариш ва рақобатни ривожлантириш давлат қўмитаси базасида янги қўмита ташкил этилди.

Президент Узбекистана своим указом от 20 апреля назначил председателем Государственного комитета по содействию приватизированным предприятиям и развитию конкуренции Гулямова Равшана Аюбовича. Об этом сообщается на сайте комитета.
До назначения Равшан Гулямов занимал должность исполнительного директора Фонда реконструкции и развития Узбекистана.
Напомним, новый комитет был образован указом главы государства от 18 апреля на базе Государственного комитета по приватизации, демонополизации и развитию конкуренции.