Ўзбекистон Меҳнат вазирлиги ҳузуридаги Ташқи меҳнат миграцияси масалалари агентлиги бошлиғи Улуғбек Назаров ўз вазифасидан озод қилинди, деб хабар қилди агентлик вакили «Газета.uz"га. У ташкилотга 2013 йилдан буён раҳбарлик қилиб келаётган эди.
Унинг биринчи ўринбосари Хўжабахлил Асомов агентлик бошлиғи вазифасини вақтинча бажарувчи этиб тайинланди.
Агентлик сўнгги ҳафталарда Корея Республикасида ишлашни хоҳловчиларни рўйхатга олиш ва имтиҳон қилиш жараёни билан боғлиқ муаммолар сабабли танқид остида қолган эди. Сешанба куни тест синовлар натижалари бекор қилингани ҳақида маълум бўлди.

Начальник Агентства по вопросам внешней трудовой миграции при Министерстве труда Узбекистана Улугбек Назаров освобожден от занимаемой должности, сообщили «Газете.uz» в агентстве. Он руководил организацией с 2013 года.
Временно исполняющим обязанности начальника агенства назначен его первый заместитель Хужабахлил Асомов.
Агентство в последние недели попало под критику в связи с проблемами в ходе регистрации и тестирования желающих поехать на работу в Республику Корея. Во вторник стало известно об отмене результатов тестирования.