Сарвар Ашуров «Камолот» Ёшлар ижтимоий ҳаракати Марказий кенгаши раиси вазифасини бажарувчи этиб тайинланди. Ҳаракат расмий сайтидаги маълумотлар бунга гувоҳлик бермоқда.
Сарвар Ашуров (1982 йилда туғилган) — Ўзбекистон Миллий университети ва Тошкент молия институти битирувчиси. 2013 йилдан «Камолот» раиси ўринбосари ва «Камалак» болалар ташкилоти раиси лавозимида фаолият кўрсатиб келаётган эди.
«Камолот"нинг аввалги раҳбари Баҳодир Ғаниев январь ойи охирида Президент Девони ёшлар масалалари сектори раҳбари этиб тайинланди.

Сарвар Ашуров стал временно исполняющим обязанности председателя Центрального совета Общественного движения молодежи Узбекистана «Камолот». Об этом свидетельствует информация на официальном сайте движения.
Сарвар Ашуров (1982 года рождения) — выпускник Национального университета Узбекистана и Ташкентского финансового института. С 2013 года занимал должность заместителя председателя «Камолота» и председателя детской организации «Камалак».
Прежний лидер «Камолота» Баходир Ганиев в конце января был назначен руководителем сектора по делам молодежи Аппарата Президента.