17 сентябрь куни Тошкентда Ўзбекистон «Адолат» социал-демократик партиясининг VI пленуми бўлиб ўтди, хабар қилди партия матбуот хизмати. Унда 4 декабрда бўлиб ўтадиган Президент сайловида партия иштироки масалалари муҳокама қилинди.
Пленумда партиянинг навбатдаги VIII қурултойида Сиёсий кенгаш раиси, Олий Мажлис Қонунчилик палатасида «Адолат» фракцияси раҳбари Наримон Мажидович Умаров номзоди илгари сурилиши тасдиқланди.
Партия Сиёсий кенгаши пленимуда сўзга чиққанлар бўлғуси Президентликка номзод Наримон Умаровнинг зарур ҳаётий тажрибага эгалиги, партия аъзолари ўртасида ҳурмат-эътибор қозонгани ва сайловда иштирок этиш учун муносиб номзод эканини таъкидлаб ўтди.

17 сентября в Ташкенте состоялся VI пленум Политического совета Социал-демократической партии Узбекистана «Адолат», сообщила пресс-служба партии. На нем обсуждался вопрос участия партии в выборах Президента, которые пройдут 4 декабря.
«Исходя из волеизъявления электората и сторонников партии», пленум поддержал выдвижение на рассмотрение очередного VIII курултая (съезда) партии кандидатуры председателя Политического совета, руководителя фракции «Адолат» в Законодательной палате Олий Мажлиса Наримана Маджитовича Умарова.
Выступившие на пленуме члены Политсовета партии отметили, что будущий кандидат в Президенты Нариман Умаров обладает необходимым жизненным опытом, пользуется уважением среди однопартийцев и является достойным кандидатом для участия в выборах.