17 сентябрь куни Тошкентда Ўзбекистон «Адолат» социал-демократик партиясининг VI пленуми бўлиб ўтди, хабар қилди партия матбуот хизмати. Унда 4 декабрда бўлиб ўтадиган Президент сайловида партия иштироки масалалари муҳокама қилинди.
Пленумда партиянинг навбатдаги VIII қурултойида Сиёсий кенгаш раиси, Олий Мажлис Қонунчилик палатасида «Адолат» фракцияси раҳбари Наримон Мажидович Умаров номзоди илгари сурилиши тасдиқланди.
Партия Сиёсий кенгаши пленимуда сўзга чиққанлар бўлғуси Президентликка номзод Наримон Умаровнинг зарур ҳаётий тажрибага эгалиги, партия аъзолари ўртасида ҳурмат-эътибор қозонгани ва сайловда иштирок этиш учун муносиб номзод эканини таъкидлаб ўтди.

VI Plenary Session of the Political Council of Social Democratic Party Adolat was held on 17 September, press service of the party says. The party’s participation at December presidential elections was discussed during the session.
“Based on the will of the electorate and party supporters,” the Political Council will nominate its head and faction leader in Legislative Chamber of Oliy Majlis (parliament) Majitovich Nariman Umarov as candidate for president at the December presidential elections, supported by the plenum. His official nomination as presidential candidate will be announced at the VIII party’s Kurultai (congress).
Members of the Political Council of the party noted that the future candidate for President Nariman Umarov has necessary life experience, is respected among members of the party and is a worthy candidate to participate in the upcoming elections.