5 сентябрда Тошкент политехника музейида бўлиб ўтиши режалаштирилган голланд талабалари билан учрашув ҳамда улар томонидан ишлаб чиқилган инновацион STORM Pulse электромотоцикллари тақдимоти бекор қилинди. Бу ҳақда саёҳатчилар ва музей маъмурияти Facebook орқали эълон қилди.
Ўзбекистонда мотам эълон қилингани муносабати билан Эндховен технология университети талабаларининг барча учрашувлари бекор қилинди ва улар Самарқанддан Қозоғистонга йўл олишди.
Тошкент политехника музейи маъмурияти ташриф буюрувчилардан узр сўраб, харид қилинган чипталар душанбадан ташқари барча кунлари музейга ташриф буюриш учун яроқли эканини маълум қилди.

В Ташкентском политехническом музее отменена запланированная на 5 сентября встреча с голландскими студентами, которые должны были продемонстрировать разработанный ими инновационный электромотоцикл STORM Pulse. Об этом в Facebook сообщили сами путешественники и администрация музея.
В связи с трауром в Узбекистане все запланированные студентами Эндховенского технологического университета встречи были отменены, и им пришлось выехать из Самарканда в Казахстан.
Администрация Ташкентского политехнического музея принесла извинения посетителям и сообщила, что приобретенные билеты действительны для посещения музея в любой день, кроме понедельника.