Мўғулистон Халқ Республикаси Президенти Цахиагийн Элбэгдорж 23 июнь куни Шанхай ҳамкорлик ташкилоти Давлат раҳбарлари кенгашининг навбатдаги йиғилишида иштирок этиш учун ЎЗбекистонга етиб келди.
Тошкент халқаро аэропортида мартабали меҳмонни Ўзбекистон Республикаси бош вазири Шавкат Мирзиёев кутиб олди, дея хабар бермоқда ЎзА.
ШҲТ йиғилиши Ўзбекистон Республикаси Президенти Ислом Каримов раислиги остида бўлиб ўтади. Унда ШҲТ фаолиятини норматив-ҳуқуқий жиҳатдан такомиллаштириш, ташкилотга аъзо давлатларнинг сиёсий, иқтисодий ва маданий-гуманитар ҳамкорлиги, шунингдек, минтақавий хавфсизлик ва томонларни қизиқтирган бошқа масалалар муҳокама қилинади.

Президент Монгольской Народной Республики Цахиагийн Элбэгдорж рано утром 23 июня прибыл в Узбекистан для участия в качестве наблюдателя в очередном заседании Совета глав государств Шанхайской организации сотрудничества.
В Ташкентском международном аэропорту высокого гостя встречал премьер-министр Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев, сообщило УзА.
Заседание ШОС будет проходить под председательством Президента Республики Узбекистан. На нем планируется обсудить вопросы совершенствования деятельности ШОС в нормативно-правовом аспекте, политического, экономического и культурно-гуманитарного сотрудничества стран-членов организации, а также связанные с региональной безопасностью, и другие вопросы, интересующие стороны.