Мисрнинг EgypAir авиакомпаниясига тегишли А-320-220 авиалайнери Қоҳира-Пекин йўналишида (MS955 рейси) парвозни амалга ошираётганда чоршанба куни 8:00 да Урганч аэропортига фавқулодда қўнди.
«Ўзбекистон ҳаво йўллари» Миллий авиакомпанияси матбуот хизматининг хабар қилишича, ўзбек авиацион ҳукумати бортда портловчи қурилма борлиги ҳақидаги маълумот муносабати билан фавқулодда қўнишни амалга ошириш тўғрисидаги мурожаатни қабул қилди.
Айни пайтда самолёт хавфсиз ҳудудда. 17 экипаж аъзоси ва 118 йўловчи эвакуация қилинди. Тегишли хизматлар ҳаво кемасини кўрик ва текширувдан ўтказмоқда.
«Газета.uz» манбаларига кўра, айни пайтда Урганч аэропорти самолётларни қабул қилиш ва жўнатиш учун ёпилган.

Авиалайнер А-330-220, принадлежащий египетской авиакомпании EgyptAir и следующий по маршруту Каир-Пекин (рейс MS955), в 8:00 в среду совершил экстренную посадку в аэропорту Ургенча.
Как сообщила пресс-служба Национальной авиакомпании «Узбекистон хаво йуллари», узбекские авиационные власти получили просьбу об экстренной посадке в связи с информацией о возможном нахождении на борту взрывного устройства.
В настоящее время самолет находится в безопасной зоне. 17 членов экипажа и 118 пассажиров эвакуированы. Соответствующие службы проводят осмотр и проверку воздушного судна.
По данным источников «Газеты.uz», аэропорт Ургенча в настоящее время закрыт для приема и отправки самолетов. Подъезды к аэропорту также перекрыты.