Баҳодир Ҳодиев Тошкент давлат иқтисодиёт университети ректори этиб тайинланди, дея хабар қилинди «Газета.uz»га ОТМдан.
2015 йил июлидан Баҳодир Ҳодиев Ўзбекистон бош вазири ўринбосари, Вазирлар Маҳкамасининг Ёшлар сиёсати, таълим, маданият ва спорт комплекси раҳбари лавозимида фаолият юритаётган эди.
Бундан аввалроқ эса — 2014 йил апрелидан у Президентнинг илм-фан, таълим ва маданият масалалари бўйича Давлат маслаҳатчиси, унга қадар — 2010 йил мартидан олий ва ўрта махсус таълим вазири, унгача худди шу ОТМ — ТДИУ ректори вазифаларида ишлаган.

Ректором Ташкентского Государственного экономического университета (ТГЭУ) назначен Баходир Ходиев, сообщили «Газете.uz» в вузе.
С июля 2015 года Баходир Ходиев занимал должность заместителя премьер-министра Узбекистана, руководителя Комплекса Кабинета Министров по вопросам молодежной политики, образования, культуры и спорта.
Ранее — с апреля 2014 года он был Государственным советником Президента по вопросам науки, образования и культуры, до этого — с марта 2010 года министром высшего и среднего специального образования, а еще ранее работал ректором этого же вуза — ТГЭУ.