Тошкентдаги Инҳа университети (IUT) ва Тошкент ахборот технологиялари университети (ТАТУ) 8 апрель куни таълим ва илмий тадқиқотлар соҳасида ҳамкорлик қилиш тўғрисидаги меморандумни имзолади.
Ҳужжат IUT ректори Шерзод Шерматов ҳамда ТАТУ ректори Ўткир Ҳамдамов томонидан имзоланди, дея хабар берди IUT матбуот хизмати. Меморандумдан кўзланган мақсад таълим ва илмий тадқиқотлар соҳасида ҳамкорликни ривожлантиришдан иборат.
IUT ва ТАТУ меморандуми доирасида талабаларни академик алмашиш ҳамда ўқитувчилар, илмий ходимлар ва маъмурият ишчилари ўртасида тажриба ўртоқлашиш соҳасида ҳамкорлик олиб борилади. Шунингдек, ОТМлар ўқув-методик ишлар, ўқув режалари ва дастурлари, ҳамкорликда маърузалар, конференциялар, кўргазмалар ва бошқа тадбирлар ўтказади.
Ўзаро ҳамкорликнинг асосий йўналишларидан бири тадқиқотлар, шу жумладан, IUT Инновация ва саноат кооперациялари маркази ҳамда ТАТУнинг Таълим, илм-фан ва ишлаб чиқаришда инновацион ҳамкорликни ривожлантириш маркази ўртасида алоқалар ўрнатишни ўз ичига олади.

Университет Инха в Ташкенте (IUT) и Ташкентский университет информационных технологий (ТУИТ) 8 апреля заключили меморандум о взаимопонимании в области образовательного и научного сотрудничества.
Документ подписали ректор IUT Шерзод Шерматов и ректор ТУИТ Уткир Хамдамов, сообщила пресс-служба IUT. Цель меморандума — развитие сотрудничества между вузами в области образования и научных исследований.
В рамках меморандума IUT и ТУИТ будут сотрудничать в сфере академического обмена студентами и обмена опытом между преподавателями, научными сотрудниками и административными работниками. Вузы также будут обмениваться опытом и информацией по учебно-методической работе, учебными планам и программам, совместно проводить лекции, конференции, выставки и другие мероприятия.
Одним из ключевых направлений взаимодействия станет сотрудничество в области исследований, в том числе между Центром инноваций и промышленной кооперации IUT и Центром развития инновационного сотрудничества в образовании, науке и производстве ТУИТ.