Ўзбек паралимпиячиси Ҳусниддин Норбеков Доҳада (Қатар) жисмоний имконияти чекланган спортчилар ўртасида енгил атлетика бўйича бўлиб ўтаётган жаҳон чемпионатида бронза медалига сазовор бўлди.
Ядро ирғитишда Норбеков 14,57 метрлик натижа кўрсатди, деб хабар қилади Миллий паралимпия уюшмаси матбуот хизмати.
«Натижадан хурсандман, лекин яхшироқ натижа кўрсатишим ҳам мумкин эди, — деди Норбеков. — Кўрсаткичларимни яхшилашга ва Риода олтин медаль олиш учун курашишга ҳаракат қиламан».
Эслатиб ўтамиз, мусобақаларнинг биринчи куни яна бир ўзбек спортчиси Бекжон Чеваров узунликка сакраш бўйича 6,65 метлик натижа кўрсатиб, бронза медали олган ва Осиёнинг янги рекордини ўрнатган эди.
21-31 октябрь кунлари бўлиб ўтаётган жаҳон чемпионатида 100 та мамлакатдан 1300 дан ошиқ спортчи иштирок этмоқда.

Паралимпиец из Узбекистана Хусниддин Норбеков завоевал бронзовую медаль чемпионата мира по легкой атлетике среди спортсменов с ограниченными физическими возможностями в Дохе (Катар).
В толкании ядра Норбеков показал результат 14,57 м, сообщили в пресс-службе Национальной паралимпийской ассоциации.
«Я доволен результатом, но знаю, что мог бы выступить лучше, — отметил Норбеков. — Надеюсь улучшить свои показатели и бороться за золотую медаль в Рио».
Напомним, в первый день соревнований другой представитель Узбекистана Бекжон Чеваров в прыжках в длину с результатом 6,65 м завоевал бронзовую медаль и установил новый рекорд Азии.
В чемпионате мира, который проходит с 21 до 31 октября, участвуют свыше 1300 спортсменов из 100 стран.