Artel va Energia Allianse d.o.o. kompaniyasi o‘rtasida hamkorlik boshlangani e’lon qilindi.
22-iyulda Artel maishiy texnikasini yetkazib berish bo‘yicha 10 million dollarlik shartnoma imzolandi. Tovarlarning birinchi partiyasi 30-iyulda jo‘natiladi.
Ushbu hamkorlik doirasida Artel mahsulotlari, jumladan, konditsionerlar, suv isitgichlari, muzlatgichlar, televizorlar, changyutgichlar, o‘rnatilgan pechlar, pechlar, kir yuvish mashinalari va oshxona davlumbazlari Bosniya va Gersegovina iste’molchilariga taqdim etiladi.
Mazkur hamkorlik ikki kompaniya va ikki davlat o‘rtasidagi samarali hamkorlikning boshlanishi bo‘lib, savdo-iqtisodiy aloqalarni rivojlantirish uchun yangi imkoniyatlar ochadi.

Компания Artel сообщила о начале сотрудничества с компанией Energia Alliance Doo в Боснии и Герцеговине.
22 июля был подписан контракт на поставку бытовой техники Artel на сумму 10 млн долларов. Первая партия товаров была отправлена 30 июля.
В рамках этого партнёрства продукция Artel, включающая кондиционеры, водонагреватели, холодильники, телевизоры, пылесосы, встраиваемые плиты, духовые шкафы, стиральные машины и кухонные вытяжки, станет доступна потребителям в Боснии и Герцеговине.
Это событие знаменует собой начало плодотворного сотрудничества между двумя компаниями и двумя государствами, открывая новые возможности для развития торгово-экономических отношений.