Yangi yilga nima sovg'a qilish mumkin?
ASUS Zenbook oilasi doirasida 2023-yil uchun uchta yangi mahsulotni taqdim etdi, bu bolalar, talabalar, umr yo'ldoshlar, ota-onalar va do'stlar uchun ajoyib sovg'a bo'ladi. Shuningdek, yaqinlashib kelayotgan Yangi yil bayrami munosabati bilan kompaniya bolalar rasmlari tanlovini o'tkazmoqda, unda 10 nafar g'olibga noutbuk sovg'a qilinadi.
Shuning uchun noyabr oyi – yaqinlashib kelayotgan Yangi yil uchun sovg'alar haqida o'ylash vaqti.
ASUS vakillari 2023-yilga mo'ljallangan uchta yangi noutbuk bilan o'rtoqlashdi, bu nafaqat sehrli kechada yoqimli syurpriz, balki kundalik hayotda ham foydali yordamchi bo'ladi.
Yangi yil arafasida, qalblar moʻjiza kutadi, uylar bayram chiroqlari bilan bezatiladi, oila va do'stlar uchun sovg'a izlashga vaqt qolmaydi. Zero, har tomonlama o'ylangan sovg'a uni qabul qiluvchiga bayramdan oldingi notinch kunlarda shoshib tanlangan sovg'adan ko'ra ko'proq quvonch keltiradi.
Tanlovga ASUS kompaniyasining afsonaviy Zenbook ultrabuk seriyasidagi modellar kiradi, ularning har biri o'ziga xos tarzda noyob va foydalanishda universaldir.
Tanlovda qanday ishtirok etish kerakligi, qanday bolalar rasmlari kerakligi va tanlovning boshqa shartlari ham materialda bor.
ASUS, shuningdek, O'zbekistondagi bolalar uchun yangi yil rasmlari tanlovini boshlamoqda, uning g'oliblari yilning eng sehrli bayrami arafasida noutbuklardan birini qo'lga kiritadilar.
ASUS 2023 yilda Zenbook S 13 OLED'ning chiqarilishi bilan u shov-shuvga sabab bo'ldi: model Zenbook oilasidagi eng ekologik toza modeliga aylandi. Ishlab chiqaruvchi ushbu noutbukning uglerod izini 50% ga kamaytirishga muvaffaq bo'ldi, bu esa unga EPEAT Gold sertifikatiga erishishga va atrof-muhitni muhofaza qilish qoidalariga qatʼiy rioya qilishga yordam berdi.
Tabiat bilan hamohang
экологичный Zenbook S 13 OLED
ASUS o'z mahsulotlarida qayta ishlangan materiallardan foydalanish orqali uglerod izini kamaytirishga intiladi.
Masalan, Zenbook S 13 OLED magniy-alyuminiy qotishma korpusiga, qopqoq va klaviaturaga ega bo'lib, sanoatda qayta ishlangan. Karnaylar dengiz chiqindilaridan olingan plastmassadan, klaviaturadagi tugmalar esa isteʼmoldan keyin qayta ishlangan plastmassadan qilingan.
Demak, ASUS atrof-muhitni saqlash va atrof-muhitga salbiy taʼsirlarni kamaytirishga hissa qo'shadi.
Shuningdek, ultrabukda ishlab chiqaruvchi alyuminiyni faqat suv yordamida alyuminiy oksidli keramikaga aylantirish imkonini beruvchi yangi ishlab chiqarish usulidan foydalangan. Buning yordamida qurilma yaxshilangan korroziyaga chidamlilik va chidamlilikni oshiruvchi murakkab dizaynga ega.
UX5304 ishlab chiqarilishi davomida uglerod izi kamaytirilgan foizi:
50%
Zenbook S 13 OLED'ning barqarorlikka moyilligi noutbukga birinchi marta qaraganingizda darhol seziladi.
Dizaynerlar tabiat haqida qayg'uradigan va u bilan uyg'un bo'lishga harakat qiladigan insonlar bilan o'z g'amxo'rligini ko'rsatishga harakat qilishdi. Model ikkita rangda mavjud – Basalt Gray va Ponder Blue.
Birinchisi tabiiy toshlarning go'zalligini, ikkinchisi esa tinchlik va osoyishtalikni anglatadi. Noutbukning minimalist dizayni, uning toza chiziqlari va silliq silueti bilan, albatta, diqqatni tortadi.
Ishlab chiqaruvchi atigi 1 kilogramm og'irlikka va 1 santimetr qalinlikdagi juda kuchli noutbukni yaratishga muvaffaq bo'ldi. Bunga klaviaturaning yuqori paneli uchun magniy-alyuminiy qotishmasi va sensorli panel uchun shisha qoplama yordam berdi. Shu bilan birga, qurilma bardoshli va ishonchli.
O'zining ixcham hajmiga qaramay, Zenbook S 13 OLED noutbuki katta hajmdagi ishlarga tayyor. ASUS uni quvvatli 13-avlod Intel Core i7 protsessori bilan 20 Vt gacha termal paket, 32 Gb gacha operativ xotira va 1 TB ichki xotira bilan jihozladi. Qurilmaning afzalliklari Intel kompaniyasining Evo sertifikatidan dalolat beradi. Bunday samarali quvvat nafaqat klassik ofis ishlari uchun, balki grafik jihatdan murakkab loyihalarni yaratish uchun ham yetarli.
Zenbook S 13 OLED`ni yaratishda ASUS ustalarining yana bir yutug'i uning ajoyib ixchamligi edi.
Ushbu ekran nafaqat ish vazifalari, balki o'yinlar va boshqa ko'ngilochar yumushlar uchun ham juda mos keladi: 0,2 ms yuqori javob tezligi geymerlarni hayratda qoldiradi va haqiqiy soyalar bilan ranglarning aniq takrorlanishi noutbuk ekranida sodir bo'layotgan voqealarga sho'ng'ish uchun maxsus muhit yaratadi. Unda ASUS Splendid texnologiyasi ham mavjud bo'lib, u sRGB va Display-P3 rejimlari va bo'shliqlari o'rtasida tezda almashish imkonini beradi: ijodkor insonlar bunday displeyni qadrlashadi.
Zenbook S 13 OLED 13,3 dyuymli diagonalli ASUS Lumina OLED displeyiga ega bo'lib, kontentni yuqori sifatda ko'rsatish uchun 2,8K o'lchamga ega.
Kim uchun bu ajoyib yangi yil sovg'asi bo'ladi:
Doimiy harakatda bo'lganlar uchun. Bunday odamlar uchun har qanday sharoitda noutbukdan foydalanish qulayligi juda muhimdir. Yengilligi va ixchamligi tufayli Zenbook S 13 OLED hatto yo'lda ham ishlash uchun qulay.
Kundalik hayotda yana-da ekologik toza bo'lishga intilayotganlar uchun. Har yili isteʼmolga ongli ravishda yaqinlashadigan odamlar ko'payib bormoqda. ASUS ekologik kun tartibini faol qo'llab-quvvatlaydi va atrof-muhitni yaxshilashga qaratilgan tobora ko'proq mahsulotlarni chiqarmoqda.
Talabalar va maktab o'quvchilari uchun. Ultrabuk nafaqat uyda va sinfda o'quv topshiriqlarini bajarish uchun qulay bo'ladi, balki bo'sh vaqtingizni yuqori sifatli filmlarni tomosha qilish yoki sevimli o'yiningizni o'ynash bilan o'tkazish uchun ham qulay bo'ladi.
ASUS Zenbook S 13 OLED haqida ko'proq maʼlumotni havola orqali olish mumkin.
Cheksiz imkoniyatlar
ikkita ekranli Zenbook Pro 14 Duo OLED
2023-yilda ASUS'ning yana bir yangi mahsuloti bu Zenbook Pro 14 Duo OLED bo'lib, u birinchi qarashda ko'pchilikni o'z ishini unda bajarish istagini uyg'otdi. Va uning ajoyib xususiyati deyarli muammosiz va ergonomik ravishda bir-birini to'ldiradigan va foydalanuvchi unumdorligini sezilarli darajada oshiradigan ikkita displeydir.
Uning ergonomikasi, jumladan, ko'k yorug'likning past darajasi TÜV Rheinland mustaqil laboratoriyasi tomonidan sertifikatlangan.
Noutbukning asosiy displeyi 14,5 dyuymli OLED sensorli displey bo'lib, ruxsati 2,8K, chastotasi 120 Gs va javob tezligi 0,2 ms. Uning 16:10 nisbati va g'oyib bo'ladigan darajada yupqa ramkasi katta ish maydoni effektini yaratadi va vizual ishlash bilan birgalikda Zenbook Pro 14 Duo har bir detalni, hatto tez harakatlanuvchi sahnalarda ham ko'rsatishi kafolatlanadi. Bundan tashqari, displey Dolby Vision va VESA DisplayHDR True Black 500 standartlariga muvofiq ranglarning aniq takrorlanishi, kinematik DCI-P3 rang gamuti va yuqori dinamik diapazoni bilan faxrlanadi.
Avtomatik ravishda foydalanuvchi uchun qulay burchakka ko'tariladigan ikkinchi, kichikroq ScreenPad Plus sensorli paneli 12,7 dyuymli noutbukda mavjud. Ushbu qo'shimcha displey foydalidir, chunki u sizga ishlash va muloqot qilish uchun ko'proq joy beradi. Biroq, ASUS dasturiy taʼminoti imkoniyatlarni yana-da kengaytirishga yordam beradi, masalan, boshqaruv paneli ilovasi yordamida uni sozlanadigan Adobe uskunalar paneliga aylantirish. Displey, shuningdek, eng so'nggi ASUS Pen 2.0 nozik stilusini ham qo'llab-quvvatlaydi, shuning uchun siz undan tez qaydlar yoki dudllarni yozib olish uchun foydalanishingiz mumkin.
Qopqoqni ko'targaningizda, ScreenPad Plus havo oqimini oshiradigan va protsessor haroratini pasaytiradigan qo'shimcha shamollatish teshigini ochadi. Yaʼni, qo'shimcha displey yordamida ASUS allaqachon kuchli noutbukning ish faoliyatini oshirishga muvaffaq bo'ldi.
Zenbook Pro 14 Duo OLED apparat taʼminoti ham taʼsirchan. Bu yerda, ancha ixcham korpus ichida flagman Intel Core i9-13900H protsessori va NVIDIA GeForce RTX 4060 video kartasi, shuningdek, noutbuk 32 Gb tezkor xotira va 2 TB qattiq disk bilan jihozlangan. Bundan tashqari, 2023 yilga mo'ljallangan yangi mahsulot ilgari faqat elita ROG seriyali flagman o'yin noutbuklarida, masalan, faol aerodinamikaga ega AAS Ultra sovutish tizimida qo'llanilgan bir qator yechimlarni amalga oshiradi. Bu kuchli komponentlar birgalikda har qanday vazifani tez va ishonchli bajara oladigan professional ish stansiyasini yaratadi.
Shuningdek, bunday kuchli noutbuk dizayni haqida tashvishlanishning hojati yo'q: Zenbook Pro 14 Duo OLED'ning metall korpusi universal mat qora rangda ishlangan. Shu bilan birga, ultrabukning barcha tashqi yuzalari ifloslanishning oldini olish uchun oleofob qoplama bilan jihozlangan – barmoq izlari ko'rinmas bo'ladi.
Zenbook Pro 14 Duo OLED'dagi ixtiyoriy sensorli panel yana bir aqlli xususiyatga ega.
Ijodiy kontent yaratuvchilari – video muharrirlar, grafik dizaynerlar, fotograflar. Ikkinchi displey tufayli ijodiy kasblar vakillari o'zlarining ish joylarini kengaytirib, asboblar bilan ishlashni qulayroq qilishlari mumkin.
Dasturchilar va IT kasblarining boshqa vakillari. Taʼsirchan kuchli apparat konfiguratsiyasi haqiqiy mahsuldorlikni taʼminlaydi.
Doimiy ravishda bir nechta vazifani bajaradiganlar uchun. Ikki tomonlama displey, unumdorlik va energiya samaradorligi bilan birgalikda, ularning har biri ustidan nazoratni yo'qotmasdan, vazifalarni tezda almashtirishga yordam beradi.
Texnologiyaga qiziquvchi bolalar va o'smirlar uchun. Bunday ajoyib yangi yil sovg'asi ular uchun haqiqiy zavq bo'ladi, bundan tashqari, u bolalarni yangi narsalarni o'rganishga va talab qilinadigan ko'nikmalarni o'rganishga undashi mumkin.
ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED haqida ko'proq maʼlumotni havola orqali olish mumkin.
Eng yaxshi anʼanalar asosida
сенсорный ZenBook 14X OLED
2023 yilda ASUS 14 dyuymli format faktorida ultrabukni taqdim etib, klassika ixlosmandlarini ham unutmadi. Qisqa qilib aytganda, 13-avlod IntelCoreH-seriyali protsessor, hashamatli OLED displey, hurmatli portlar qatori, ajoyib klaviatura va sensorli panel bilan noutbukda shikoyat qiladigan hech narsa yo'q.
ASUS Zenbook 14 OLED "klassik" Zenbook'lar oilasiga kiradi, faol mobil foydalanish uchun mo'ljallangan nozik va yengil premium ultrabuklar.
Metall korpusdagi bu ixcham 14 dyuymli modelning vazni atigi 1,5 kilogramm, qalinligi esa 16,9 millimetrdan oshmaydi.
Portativlik va harakatchanlik Zenbook 14 OLED 70 Vt soat batareya bilan ham quvvatlanadi. Uning yordami bilan siz rozetkaga ulanmasdan uzoq vaqt ishlash haqida tashvishlanishingiz shart emas, chunki noutbuk kunning katta qismida oflayn rejimda ishlashi mumkin. Va tezlashtirilgan quvvatlash texnologiyasi tufayli qurilmani yangi vazifalarga tayyorlash ko'p vaqtni talab qilmaydi.
Yangi Zenbook ikkita murakkab rang variantida mavjud – qumli sarg'ishrang va siyohli kulrang. Bu yerda har bir dizayn elementi millimetrgacha hisoblab chiqiladi: utilitar estetika va o'tkir qirralardan toza chiziqlar hamda qopqoqning baxmal mat qoplamasigacha. Foydalanuvchi kafeda ishlayotganda yoki hamkasblari va do'stlari bilan uchrashuvda bunday noutbukni g'urur bilan namoyish etadi.
Bundan tashqari, bu yerda qoplama alyuminiy oksidli keramikadan ham ishlab chiqariladi, uni ishlab chiqarishda hech qanday organik birikmalar, agressiv kislotalar yoki og'ir metallar qo'shilmasdan suv ishlatiladi. Bu Zenbook 14 OLED'ni bardoshli va korroziyaga chidamli qiladi.
Modeldagi klaviatura va sensorli panelning ergonomikasi ajoyib yozish va sichqonchani bosish tajribasini taqdim etadi. To'liq o'lchamli klaviaturadagi har bir tugma teginish qobiliyatini saqlab qolgan holda biroz yumshatilgan taʼsirga ega, shuning uchun foydalanuvchilar charchoqsiz soatlab ishlashi mumkin.
ASUS uzoq vaqtdan beri o'z noutbuklariga yuqori sifatli OLED displeylarini joriy qilib kelmoqda. Zenbook 14X OLED ham bundan mustasno emas. Ushbu 14,5 dyuymli panel 2880x1800 pikselli va tomonlar nisbati 16:10 va barcha standart multi-sensorli imo-ishoralarni qo'llab-quvvatlaydigan nozik ramkali sensorli ekranga ega. Eng yorqin ranglardan tortib siyoh qora ranglargacha, tarkib bu yerda ajoyib ko'rinadi. Noutbuk 100% DCI-P3 rang maydonini qo'llab-quvvatlaydi, Pantone tomonidan tasdiqlangan va VESA DisplayHDR True Black 600 bilan mos keladi.
Texnik xususiyatlari haqida gapiradigan bo'lsak, ASUS Zenbook 14X OLED ko'pchilik foydalanuvchilarning xohish-istaklarini qondira oldi: modelga 13-avlod Intel Core i9 protsessori, 32 Gb tezkor xotira va NVIDIA GeForce RTX 3050 grafik kartasi kirishi mumkin. Fayllarga tezkor kirish uchun u yerda Hard disk, PCIe 4.0 x4 rejimida ishlaydi va simsiz tarmoqlarga yuqori tezlikda ulanish uchun – o'rnatilgan Wi-Fi 6E adapteri. Shunday qilib, noutbuk hatto resurs talab qiladigan grafik ilovalarda ham ishni oson va tez bajara oladi.
Va uning kuchli apparat konfiguratsiyasiga yordam berish uchun Zenbook 14X OLED IceCool sovutish tizimiga ega. Bu ventilyatorlarning yuqori ishlashi va past shovqin darajasi bilan birgalikda eng muvozanatli tarzda ishlaydi. Tizimda bir nechta sovutish rejimlari mavjud: ko'p vazifali va yuqori tezlikda ishlash uchun – Performance, ovozsiz va energiyani tejash uchun – Whisper va noutbukda oddiy kundalik ish uchun – Standard.
Zenbook 14 OLED dizayni so'zsiz ustunlik tuyg'usini beradi.
Zenbook 14 OLED'ni ochgan vaqtingizdan boshlab sizning eʼtiboringiz tanasi kabi oqlangan mot teksturada qoplangan, taʼsirchan yupqa ramkalar va aniq yoritilgan belgilarga ega keng klaviaturaga qaratiladi.
Klassikani qadrlovchilar uchun. Bunday odamlar noutbuk nima maqsad uchun kerakligini aniq tushunishadi va keraksiz o'zgartirishlarni qabul qilmaydi. Ular har bir detalning sifati va mukammalligini bilishadi, shuning uchun ular Zenbook 14X OLED'ni juda qadrlashadi.
Talabalar uchun. Bunday sovg'a egasiga hatto mashg'ulotning eng qiyin bosqichlarida hamroh bo'ladi, uzoq vaqt davom ishlaydi va yillar o'tib o'z ahamiyatini yo'qotmaydi.
Texnologiya sohasi bilan chuqur tanisha boshlagan bolalar uchun. Xavfsiz ekran, ergonomik klaviatura, yoqimli sensorli panel va qurilmaning yuqori tezlikda ishlashi bola uchun cheksiz imkoniyatlar olamiga yo'l ko'rsatuvchi bo'ladi.
ASUS Zenbook 14X OLED haqida ko'proq maʼlumotni havola orqali bilib olish mumkin..
Siz uchta noutbukning har birini O'zbekistondagi elektronika do'konlarida, shuningdek, ASUS rasmiy hamkori: nout.uz`dan xarid qilishingiz mumkin.
10 ноутбуков
ASUS bolalar rasmlari tanlovini o'tkazmoqda
Yangi yil arafasida ASUS bayramga qo'shilishga va yilning eng sehrli bayrami muhitini qo'llab-quvvatlashga qaror qildi. ASUS bugungi kunda bolalar uchun sehr va hayrat tuyg'usi qanchalik muhimligini biladi va ularga unutilmas quvonch va baxt lahzalarini berishni xohlaydi.
ASUS bolalar uchun sehrli va ijodkorlik muhitini yaratishga, uni yorqin taassurotlar va ijobiy his-tuyg'ular bilan to'ldirishga intiladi.
Brend sizni bolalar rasmlari tanlovida qatnashishga va kelajak dunyosi haqidagi tasavvurlaringiz bilan o'rtoqlashishga taklif qiladi. Bu har qanday tasvir bo'lishi mumkin: fantastik landshaftlardan kelajakning ajoyib ixtirolarigacha. 10 nafar g'olibga ASUS Vivobook 16 noutbuklari beriladi.
Tanlovda ishtirok etish uchun:
18-dekabr kuni ASUS tanlov g'oliblarini eʼlon qiladi va o'quvchilarni O'zbekiston bolalari butun dunyo kelajagini qanday ko'rishi bilan tanishtiradi – g'oliblarning rasmlari alohida materialda chop etiladi.
Tanlov haqida batafsil maʼlumotni havola orqali bilib olish va ommaviy oferta bilan tanishish mumkin.
7 yoshdan 18 yoshgacha bo'lishingiz kerak.
"Men kelajak dunyosini qanday ko'raman" mavzusida rasm yarating, unga familiyangiz va ismingiz bilan imzo qo'ying va skanerlang. Qog'oz, xolst, gazlama ustidagi qalam, flomaster va/yoki bo'yoqlardan tayyorlangan ishlar qabul qilinadi.

Что дарить на Новый год?
ASUS поделился тремя новинками 2023 года в семействе Zenbook, которые станут отличным подарком детям, студентам, партнерам, родителям и друзьям.
10 ноутбуков
ASUS проводит конкурс детского рисунка
В преддверии Нового года компания ASUS решила присоединиться к празднованию и поддержать атмосферу самого волшебного праздника в году.
ASUS знает, насколько важно для детей ощущение волшебства и чудес в эти дни и хочет подарить им незабываемые моменты радости и счастья.
ASUS стремится создать для детей атмосферу волшебства и творчества, наполнив ее яркими впечатлениями и положительными эмоциями. Бренд приглашает принять участие в конкурсе детского рисунка и поделиться своим видением мира будущего. Это может быть любое изображение: от фантастических пейзажей до невероятных изобретений будущего. 10 победителей получат ноутбуки ASUS Vivobook 16.
Чтобы принять участие в конкурсе, необходимо:
18 декабря ASUS объявит победителей конкурса и познакомит читателей с тем, как дети Узбекистана видят будущее целого мира — в отдельном материале будут опубликованы рисунки победителей.
Узнать подробнее о розыгрыше и прочитать публичную оферту можно по ссылке.
Быть в возрасте с 7 до 18 лет.
Создать рисунок на тему «Как я вижу мир будущего», подписать его своей фамилией и именем и отсканировать его. Принимаются работы на бумаге, холсте, ткани, выполненные карандашами, фломастерами и/или красками.
Сделать фотографию участника с рисунком в руках.
С 1 по 31 ноября отправить на почту accis.contest@gmail.com в одном письме: отсканированный рисунок, фотографию участника с рисунком, фамилию, имя, дату рождения и город проживания участника, а также номер телефона официального представителя участника
ASUS произвел фурор, выпустив в 2023 году Zenbook S 13 OLED: модель стала самой экологичной в семействе Zenbook. Производитель смог снизить углеродный след при производстве этого ноутбука на 50%, что помогло получить сертификацию EPEAT Gold и пройти строгое соответствие нормам по защите окружающей среды.
В гармонии с природой
экологичный Zenbook S 13 OLED
Именно поэтому ноябрь — самое время подумать о подарках к приближающемуся Новому году.
Представители ASUS поделились тремя новинками ноутбуков 2023 года, которые станут не только приятным сюрпризом в волшебную ночь, но и полезным помощником в повседневной жизни.
В преддверии Нового года, когда сердца наполняются ожиданием чуда, а дома украшаются праздничными огнями, обычно некогда искать подарок своим родным и близким. Ведь продуманный презент всегда принесет больше радости получателю, чем выбранный в спешке, в суматохе предпраздничных дней.
В подборке представлены модели из легендарной серии ультрабуков Zenbook от ASUS, каждый из которых уникален по своему и универсален в использовании.
ASUS стремится к снижению своего углеродного следа путем использования переработанных материалов в своих продуктах.
Например, в ноутбуке Zenbook S 13 OLED корпус, крышка и клавиатура изготовлены из магниево-алюминиевого сплава, который был переработан после промышленного использования. Динамики изготовлены из пластика, полученного из морских отходов, а клавиши на клавиатуре сделаны из переработанного после использования пластика.
Таким образом, ASUS вносит свой вклад в сохранение окружающей среды и снижение негативного воздействия на экологию.
А еще в ультрабуке производитель применил новый метод производства, позволяющий преобразовывать алюминий в алюмооксидную керамику с использованием только воды. Благодаря этому, устройство обладает изысканным дизайном с улучшенной износостойкостью, устойчивостью к коррозии и повышенной прочностью.
Углеродный след при производстве UX5304 снижен на:
50%
Приверженность к экологичности Zenbook S 13 OLED заметна сразу при первом взгляде на ноутбук.
Дизайнеры стремились показать причастие владельца к тем, кто заботится о природе и старается быть в гармонии с ней. Модель представлена в двух цветах — Basalt Gray и Ponder Blue.
Первый символизирует красоту природных камней, а второй — спокойствие и тишину. Минималистичный дизайн ноутбука с его четкими линиями и изысканным силуэтом однозначно притягивает взгляды
Производитель смог создать достаточно мощный ноутбук весом всего 1 килограмм и толщиной 1 сантиметр. Этому поспособствовало использование магний-алюминиевого сплава для верхней панели клавиатуры и покрытия из стекла для тачпада. При этом устройство отличается прочностью и надежностью.
Несмотря на всю свою компактность, ноутбук Zenbook S 13 OLED готов к большим объемам работы. ASUS оснастил его производительным процессором Intel Core i7 13-го поколения с термопакетом до 20 Вт, до 32 ГБ оперативной и 1 ТБ встроенной памяти. О достоинствах устройства свидетельствует сертификация Evo от компании Intel. Такой производительной мощи более чем достаточно не только для классической офисной работы, но и для создания графически сложных проектов
Еще одним достижением мастеров ASUS в создании Zenbook S 13 OLED стала невероятная компактность.
Такой экран отлично подходит не только для рабочих задач, но и для игр и развлечений: высокая скорость отклика в 0,2 мс впечатлит геймеров, а точная цветопередача с реалистичными оттенками создаст особую атмосферу погружения в происходящее на экране ноутбука. Также здесь предусмотрена технология ASUS Splendid, с помощью которой можно быстро переключаться между режимами и пространствами sRGB и Display-P3: креативные создатели оценят дисплей по достоинству.
За превосходное отображение контента в Zenbook S 13 OLED отвечает дисплей ASUS Lumina OLED диагональю 13,3 дюйма с разрешением 2,8K.
Кому подойдет в качестве отличного новогоднего подарка:
Тем, кто постоянно находится в движении. Для таких людей очень важен комфорт в использовании ноутбука в любых условиях. Благодаря своей легкости и компактности на Zenbook S 13 OLED удобно работать даже в дороге.
Тем, кто стремится стать более экофрендли в быту. С каждым годом становится все больше людей, осознанно подходящих к потреблению. ASUS активно поддерживает экоповестку и выпускает все больше продуктов, нацеленных на улучшение экологической среды.
Студентам и школьникам. На ультрабуке будет не только удобно выполнять учебные задания дома и на занятиях, но и весело проводить свободное время за просмотров фильмов в высоком качестве или за любимой игрой.
Узнать подробнее об ASUS Zenbook S 13 OLED можно по ссылке.
Безграничные возможности
с двумя экранами Zenbook Pro 14 Duo OLED
Еще одна новинка ASUS 2023 года — Zenbook Pro 14 Duo OLED, который у многих с первого взгляда вызвал желание построить всю свою работу на нем. И его классной фишкой стали два дисплея, которые сливаются практически бесшовно воедино и эргономично дополняют друг друга и увеличивают пользовательскую продуктивность в разы.
Его эргономичность, в том числе низкий уровень излучаемого им синего света, сертифицирована независимой лабораторией TÜV Rheinland.
Основной дисплей ноутбука представляет собой 14,5-дюймовый сенсорный OLED-экран с разрешением 2,8K, частотой 120 Гц и скоростью отклика в 0,2 мс. Его соотношение сторон 16:10 и исчезающе тонкая рамка создают эффект большого рабочего пространства, а вкупе с визуальными характеристиками в Zenbook Pro 14 Duo гарантировано будет отображено все до мельчайших подробностей даже в динамичных сценах. Кроме того, дисплей может похвастать точной цветопередачей, кинематографическим цветовым охватом DCI-P3 и расширенным динамическим диапазоном по стандартам Dolby Vision и VESA DisplayHDR True Black 500.
Вторая сенсорная панель меньшего размера ScreenPad Plus, которая автоматически приподнимается под комфортным для пользователя углом, представлена в ноутбуке диагональю 12,7 дюймов. Такой дополнительный дисплей полезен тем, что дает больше места для работы и общения. Однако, программное обеспечение ASUS помогает расширить возможности в разы больше, например превратить его в настраиваемую панель инструментов Adobe с помощью приложения «Панель управления». Дисплей также поддерживает новейший высокоточный стилус ASUS Pen 2.0, поэтому его можно использовать для быстрой записи заметок или рисунков.
При поднятии крышки ScreenPad Plus открывает доступ к дополнительному вентиляционному отверстию, за счет которого усиливается воздушный поток и снижается температура процессора. То есть, с помощью дополнительного дисплея ASUS смог увеличить производительность и без того мощного ноутбука.
Аппаратное оснащение Zenbook Pro 14 Duo OLED тоже впечатляет. Здесь — внутри достаточно компактного корпуса — заложен флагманский процессор Intel Core i9-13900H и видеокарта NVIDIA GeForce RTX 4060. Ноутбук также оснащен 32 ГБ оперативной памяти и твердотельным накопителем объемом 2 ТБ. Более того, в новинке 2023 года реализован ряд решений, ранее применявшихся лишь в флагманских игровых ноутбуках элитной серии ROG, таких как система охлаждения AAS Ultra с активной аэродинамикой. Вкупе мощные составляющие создают профессиональную рабочую станцию, способную быстро и стабильно справляться с любыми задачами.
За дизайн такого мощного ноутбука тоже не стоит переживать: металлический корпус Zenbook Pro 14 Duo OLED выполнен в универсальном матовом черном цвете. При этом все внешние поверхности ультрабука наделены олеофобным покрытием для предотвращения загрязнений — следы от пальцев будут незаметными.
У дополнительной сенсорной панели в Zenbook Pro 14 Duo OLED есть еще одна продуманная особенность.
Создателям креативного контента — видеомонтажерам, графическим дизайнерам, фотографам. Благодаря второму дисплею представители творческих профессий смогут расширить рабочее пространство и построить более удобную работу с инструментами.
Тем, кто постоянно находится в режиме многозадачности. Двойной дисплей вкупе с производительностью и энергоэффективностью поможет быстро переключаться между задачами, при этом не теряя контроль над каждой из них.
Программистам и другим представителям IT-профессий. Впечатляюще мощная аппаратная конфигурация воплощает собой настоящего «зверя» производительности.
Детям и подросткам, которые интересуются технологиями. Такой эффектный новогодний подарок станет настоящим восторгом для них, более того, он способен мотивировать детей познавать новое и обучаться востребованным навыкам
Узнать подробнее об ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED можно по ссылке.
В лучших традициях
сенсорный ZenBook 14X OLED
В 2023 году ASUS не забыл о ценителях классики, представив свой ультрабук в 14-дюймовом форм-факторе. Если вкратце, благодаря процессору Intel Core H-серии 13-го поколения, роскошному OLED-дисплею, респектабельному набору портов, великолепной клавиатуре и тачпаду в ноутбуке придраться не к чему.
ASUS Zenbook 14 OLED относится к семейству «классических» Zenbook, тонких и легких ультрабуков премиального класса, предназначенных для активного мобильного использования.
Это компактная 14-дюймовая модель в металлическом корпусе весит всего 1,5 килограмма, а ее толщина не превышает 16,9 миллиметра.
Портативность и мобильность Zenbook 14 OLED также поддерживает аккумулятор емкостью 70 Вт·ч. С его помощью можно не переживать за долгую работу без подключения к розетке, ведь ноутбук способен проработать большую часть дня в автономной режиме. А благодаря технологии ускоренной подзарядки подготовка устройства к новым делам не отнимет много времени.
Новый Zenbook доступен в двух изысканных цветовых вариантах — песчаный бежевый и чернильно серый. Здесь каждый элемент дизайна просчитан миллиметра: от утилитарной эстетики и острых краев до чистых линий и бархатной матовости на крышке. Такой ноутбук пользователь будет с гордостью демонстрировать за работой в кафе или на встрече с коллегами и друзьями.
Более того, здесь также покрытие сделано из алюмооксидной керамики, для производства которой используется вода без добавления каких-либо органических соединений, агрессивных кислот или тяжелых металлов. Благодаря чему Zenbook 14 OLED износостойкий, устойчивый к коррозии и высокопрочный..
Эргономика клавиатуры и тачпада в модели — это про фантастический опыт набора текста и щелчков мышью. Каждая клавиша на полноразмерной клавиатуре имеет слегка смягченное воздействие, сохраняя при этом тактильность, поэтому пользователь сможет работать часами без малейшего намека на усталость.
ASUS уже давно внедряет в свои ноутбуки высококачественные OLED-дисплеи. И Zenbook 14X OLED не стал исключением. Эта 14,5-дюймовая панель имеет разрешение 2880x1800 пикселей и соотношение сторон 16:10, а также тонкорамочный сенсорный экран, поддерживающий все стандартные мультитач-жесты. От самых ярких оттенков до чернильно-черного — контент выглядит здесь великолепно. Ноутбук поддерживает 100% цветового пространства DCI-P3, проверен Pantone и соответствует требованиям стандарта VESA DisplayHDR True Black 600.
Говоря о технических характеристиках, ASUS Zenbook 14X OLED удалось попасть в желания большинства пользователей: модель может включать в себя процессор Intel Core i9 13-го поколения, 32 ГБ оперативной памяти и видеокарту NVIDIA GeForce RTX 3050. Для быстрого доступа к файлам имеется твердотельный накопитель, работающий в режиме PCIe 4.0 x4, а для скоростного подключения к беспроводным сетям — встроенный адаптер Wi-Fi 6E. Таким образом, ноутбук легко и быстро справиться с работой даже в ресурсоемких графических приложениях.
А в помощь мощной аппаратной конфигурации в Zenbook 14X OLED предусмотрена система охлаждения IceCool. Именно она максимально сбалансировано работает вкупе с высокой производительностью и низким уровнем шума от вентиляторов. В системе предусмотрено несколько режимов охлаждения: для многозадачной и скоростной работы — Performance, для бесшумной и энергосберегающей — Whisper, а для обычной повседневной работы на ноутбуке — Standard.
Внешний вид Zenbook 14 OLED передает ощущение безоговорочного превосходства.
Только открыв Zenbook 14 OLED, все внимание притянут к себе впечатляюще тонкие рамки и просторная клавиатуру с четко освещенными символами, покрытую столь же изящной матовой текстурой, что и корпус.
Ценителям классики. Такие люди точно понимают, для каких целей им нужен ноутбук и не признают лишних модификаций. Они знают толк в качестве и совершенстве каждой детали, поэтому высоко оценят Zenbook 14X OLED.
Учащимся. Такой подарок будет сопровождать владельца на всех даже самых сложных этапах обучения, прослужит долгое время и не потеряет свою актуальность спустя годы.
Детям, которые начинают глубоко знакомиться со сферой технологий. Безопасный экран, эргономичная клавиатура, приятный тачпад, высокая скорость работы устройства станут проводником для ребенка в мир безграничных возможностей.
Узнать подробнее об ASUS Zenbook 14X OLED можно по ссылке.
Приобрести каждый из тройки ноутбук можно в магазинах электроники Узбекистана, а также у официального партнера ASUS: nout.uz