Veolia Energy Tashkent bosh direktori Aleksandr Xasti oilaviy sabablarga ko‘ra o‘z lavozim vakolatlarini tark etdi. Bu haqda shanba kuni kompaniya matbuot xizmati ma’lum qildi.
Yangi rahbar tasdiqlanguniga qadar kompaniya kuzatuv kengashi Alisher Xaytmetovni bosh direktor vazifasini bajaruvchi etib tayinladi. U hozirgacha kompaniya moliyaviy direktori lavozimida ishlab kelmoqda.
Fransiyaning Veolia kompaniyasi 1 iyul kuni Toshkentning issiqlik ta’minoti tizimi boshqaruvini 30 yilga muddatga qabul qilib olgan edi. Aleksandr Xasti belgilangan vakolatlarni «Toshissiqquvvati» DUKdan Veolia Energy Tashkent’ga o‘tkazish jarayoniga rahbarlik qildi, shuningdek, u isitish mavsumiga tayyorgarlik ko‘rish va boshlanishini ham nazorat qilgan.

Генеральный директор Veolia Energy Tashkent Александр Хасти прекратил полномочия по семейным обстоятельствам, сообщила в субботу компания.
До утверждения нового руководителя наблюдательный совет компании временно назначил исполняющим обязанности генерального директора Алишера Хайтметова, до этого работавшего финансовым директором.
Французская Veolia c 1 июля получила в управление систему теплоснабжения Ташкента на 30 лет. Под руководством Александра Хасти был осуществлён процесс передачи уставных полномочий от ГУП «Тошиссиккуввати» к Veolia Energy Tashkent с последующей реструктуризацией и подготовки и началу отопительного сезона.