Vazir elchining ishonch yorliqlari nusxalarini qabul qilar ekan, uni yangi lavozimga tayinlangani bilan tabrikladi va diplomatik missiyasida muvaffaqiyatlar tiladi.
Uchrashuv davomida O‘zbekiston — Jazoir siyosiy muloqotini jadallashtirish, shu jumladan o‘zaro tashriflarni tashkil etish, maslahatlashuvlar o‘tkazish, parlamentlararo aloqalarni rivojlantirish, xalqaro institutlar doirasidagi hamkorlikni muvofiqlashtirish bo‘yicha takliflar ko‘rib chiqildi.
Savdo-iqtisodiy sohada mavjud salohiyatini ro‘yobga chiqarish bo‘yicha birgalikda chora-tadbirlar ko‘rish to‘g‘risida kelishuvga erishildi. Jumladan, O‘zbekistonda avtomobil va neft-gaz sanoati, AKT, to‘qimachilik, qishloq xo‘jaligi va boshqa sohalarda investitsiya loyihalarini amalga oshirishda Jazoir kompaniyalarining ishtiroki to‘g‘risida fikr almashildi.
Vazir va elchi ikki mamlakat Savdo-sanoat palatalari va tadbirkorlik subyektlari o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri aloqalarni davom ettirish, shuningdek, savdo uylarini ochish masalasini o‘zaro asosda ko‘rib chiqish muhimligini ta’kidladi. Jazoirdan O‘zbekistonning tarixiy shaharlariga sayyohlar oqimini ko‘paytirish imkoniyatlari mavjudligi ta’kidlandi.

Министр иностранных дел Узбекистана Владимир Норов 7 ноября принял вновь назначенного посла Алжира Бумедиана Геннада, сообщила пресс-служба МИДа.
Принимая копии верительных грамот посла, министр поздравил его с назначением и пожелал успехов в осуществлении дипломатической миссии.
В ходе встречи рассмотрены предложения по активизации политического диалога, в том числе посредством организации взаимных визитов, проведения консультаций, развития межпарламентских контактов, координации взаимодействия в рамках международных институтов.
Достигнута договоренность о реализации потенциала сотрудничества в торгово-экономической сфере. Состоялся обмен мнениями об участии алжирских компаний в реализации инвестиционных проектов в Узбекистане в сферах автомобильной и нефтегазовой промышленности, ИКТ, текстиля, сельского хозяйства и др.
Министр и посол отметили важность поддержания прямых контактов между торгово-промышленными палатами и бизнес-субъектами двух стран, а также рассмотрения вопроса открытия торговых домов на взаимной основе. Подчеркнута возможность увеличения туристского потока из Алжира в исторические города Узбекистана.