O‘zbekiston hududiga nisbatan yuqori harorat fonida Kaspiy dengizi, Turkmaniston va Eron hududlaridan nam bulutli massivlar kirib kelishi davom etadi, deya xabar qildi O‘zgidromet.
Shanba kuni mamlakat hududining katta qismida kechasi va ertalab yomg‘ir yog‘ishi saqlanib turadi. Faqat Qoraqalpog‘iston Respublikasi va Xorazm viloyatida kunning ikkinchi yarmida yomg‘ir yog‘adi.
Yakshanba kuni respublika hududining katta qismida yana yomg‘ir yog‘adi, tog‘ oldi va tog‘li hududlarda yomg‘ir jadal yog‘adi. Baland tog‘larda yomg‘ir va qor ko‘rinishidagi yog‘ingarchilik bo‘ladi. Respublika shimolida va Farg‘ona vodiysi viloyatlarida yog‘ingarchilik kutilmaydi.
Ushbu kunlarda harorat deyarli o‘zgarmaydi. Havo harorati kechalari 5−10 daraja iliq, kunduz kunlari 12−17 daraja iliq atrofida bo‘ladi.

На территорию Узбекистана продолжается выход влажных облачных массивов с Каспийского моря, Туркменистана и Ирана на относительно высоком температурном фоне, сообщила пресс-служба Узгидромета.
В пятницу наиболее интенсивные дожди пройдут по южным областям Узбекистана и по Ферганской долине. По остальной территории дожди с перерывами пройдут лишь местами.
В субботу по большей части территории дожди сохранятся в ночные и утренние часы, днем ожидается перерыв в осадках. Только по Каракалпакстану и Хорезмской области во второй половине дня пройдут дожди.
В воскресенье дожди опять пройдут по большей части территории страны, по предгорным и горным районам они будут интенсивными, отметили синоптики.
В высокогорьях осадки ожидаются в виде дождя и снега. По северу страны и областям Ферганской долины осадков не ожидается.
Температурный фон в эти дни существенно не изменится. Температура воздуха будет в пределах ночью +5…+10 градусов, днём — +12…+17 градусов.