Odam savdosi uchun Interpol kanallari orqali huquq-tartibot idoralari tomonidan qidiruvga berilgan O‘zbekiston fuqarosi Kuala-Lumpurdan Toshkentga ekstraditsiya qilindi.
Interpolning O‘zbekistondagi Milliy markaziy byurosining xabar berishicha, o‘zgartirilgan ma’lumotlar ostida ayol uzoq vaqt davomida Malayziyada yashiringan.
Interpolning Toshkent va Kuala-Lumpurdagi byurolari, shuningdek, O‘zbekistonning Malayziyadagi elchixonasi ko‘magida olib borilgan tadbirlar davomida ayolning shaxsini aniqlashga muvaffaq bo‘ldi. Shundan so‘ng u hibsga olindi.
Malayziya hukumati qidiruvdagi ayolni ekstraditsiya qilish to‘g‘risidagi qaroridan so‘ng, Interpol xodimlari hamrohligida ayol O‘zbekistonga olib ketildi.

Из Куала-Лумпура в Ташкент экстрадирована гражданка Узбекистана, разыскиваемая правоохранительными органами по каналам Интерпола за торговлю людьми.
Как сообщило Национальное центральное бюро Интерпола в Узбекистане, женщина долгое время скрывалась на территории Малайзии под изменёнными данными.
В ходе совместных действий бюро Интерпола Ташкента и Куала-Лумпура, а также при содействии посольства Узбекистана в Малайзии удалось идентифицировать личность женщины, после чего она была заключена под стражу.
После принятого властями Малайзии решения о выдаче разыскиваемой она была в сопровождении сотрудников Интерпола доставлена в Узбекистан.