Bugun, 25 aprel kuni respublika hududining katta qismida kam bulutli ob-havo bo‘lishi kutilmoqda, deya xabar bermoqda O‘zgidromet.
Faqat Farg‘ona vodiysi viloyatlarida atmosfera fronti o‘tishida ba’zi joylarda qisqa muddatli yomg‘ir yog‘adi, momaqaldiroq bo‘lishi mumkin. Tog‘li hududlarda ba’zi joylarda kuchli yomg‘ir yog‘ishi ehtimoli bor.
Momaqaldiroq paytida shamol 17−22 m/s gacha kuchayadi. Respublikaninng ayrim tog‘ oldi va tog‘li hududlarida sel-toshqin hodisalari kuzatilishi mumkin.
Kunduzi havo harorati +24, +28 daraja atrofida bo‘ladi.
Ish haftasining oxirigacha O‘zbekiston bo‘yicha asosan quruq va iliq ob-havo kuzatiladi. Faqat 27 aprelda markaziy va sharqiy viloyatlarning ayrim tumanlarida ba’zi joylarda asosan jadalligi biroz bo‘lgan qisqa muddatli momaqaldiroqli yomg‘ir yog‘ishi mumkin.
27 aprelda shimolda va cho‘l hududlarida, 28 aprelda respublika bo‘yicha ba’zi joylarda shamol 17−22 m/s gacha kuchayishi mumkin.
Hafta o‘rtasiga kelib, Eron hududlaridan iliq havo massasi kirib kelishi hisobiga kunduzgi havo harorati +27…+32 darajagacha ko‘tariladi.

В понедельник, 25 апреля, по большей части территории страны ожидается малооблачная погода, сообщил Узгидромет. В дневные часы температура воздуха будет в пределах +24…+28 градусов.
По областям Ферганской долины в этот день местами пройдут кратковременные дожди, возможны грозы. По горным районам местами могут быть сильные дожди. При грозе возможно усиление ветра до 17−22 м/с. В отдельных предгорных и горных районах республики возможны селе-паводковые явления, предупреждает Узгидромет.
Со вторника и до конца недели по стране установится преимущественно сухая и тёплая погода. К середине недели с выносом теплой воздушной массы с районов зарубежного юга дневная температура воздуха повысится до +27…+32 градусов.
В отдельных районах центральных и восточных областей 27 апреля местами возможен кратковременный грозовой дождь, преимущественно небольшой интенсивности.
По северу и пустынной зоне 27 апреля, местами по республике 28 апреля возможно усиление ветра до 17−22 м/с.