Toshissiqquvvati davlat unitar korxonasi 24 va 25 mart kunlari issiq suv bo‘yicha issiqlik iste’molchilarini chegaralash orqali issiqlik tarmoqlarini hisoblangan harorat bo‘yicha sinovdan o‘tkazadi, deb xabar berdi Toshkent hokimligi matbuot xizmati. Bundan tashqari, 30 martdan 11 aprelgacha, issiq suv bo‘yicha issiqlik iste’molchilarini chegaralamagan holda, issiqlik tarmoqlarining mexanik chidamliligi va zichliligini (yuqori bosimda) sinovdan o‘tkazadi.
«Sanoatenergo» qozonxonasi ta’sir doirasida 6 aprel kuni issiq suv ta’minoti bo‘lmaydi.
Qayd etilishicha, sinov jarayonlarida issiqlik tarmoqlari quvurlarida shikastlanishlar bo‘lishi mumkin. Yo‘llarning qatnov qismiga va piyodalar yo‘liga issiq suv sachrashi mumkin. Shu bois hokimiyat haydovchilar va piyodalar, ma’muriy va turar joy binolaridagi odamlardan ehtiyotkor va e’tiborli bo‘lishlarini so‘radi. Fuqarolar yuzaga kelgan nosozliklar bo‘yicha 78 129−01−85 telefoniga murojaat qilishlari mumkinligi aytilgan.
Quyidagi issiqlik markazlarini, bahorgi ta’mirlash ishlari munosabati bilan, to‘liq rejali to‘xtatish mo‘ljallanmoqda:
• 1-IM «Shimoli-Sharqiy» — 16 maydan — 20 maygacha;
• 2-IM «Qorasuv» — 23 maydan — 27 maygacha;
• 3-IM «G‘arbiy» — 9 maydan — 13 maygacha;
• 4-IM «Shimoliy» — 23 maydan — 27 maygacha;
• 5-IM «Chilonzor» — 16 maydan — 20 maygacha;
• 6-IM «Janubi-G‘arbiy» — 9 maydan — 13 maygacha;
• 7-IM «Aviasozlar» — 30 maydan — 3 iyungacha;
• 8-IM «Sergeli» — 30 maydan — 3 iyungacha;
• «Vodnik» — 9 maydan — 13 maygacha;
• «Sanoatenergo» — 30 maydan — 3 iyungacha;
• ToshIEM — 6 iyundan — 10 iyungacha.
Issiqlik manbalarining amal qilish hududlari manzillari ro‘yxati:
1-IM (M-1,4)
Mustaqillik shoh ko‘chasi, Mirzo Ulug‘bek, Buyuk ipak yo‘li, Qori Niyoziy, Muhammad Yusuf, Sayram, Tamaraxonim, Oqqo‘rg‘on, O‘tkir Sultonov, Osiyo, Lev Tolstoy, Navnihol, Navnihol 3-ko‘chasi, Yassi, Qalandar, Bo‘z, Sayram 5-tor ko‘chasi, Sayram 7-tor ko‘chasi, Chust, Katta Darxon, Katta Darxon 2-tor ko‘chasi, Geologiya, Ibrohim Mo‘minov, Niyozbek yo‘li, Kichik halqa yo‘li, Katta halqa yo‘li, Do‘rmon yo‘li, Shahriobod, Ziyolilar, Mirzakalon Ismoiliy, Parkent, Bog‘ishamol, Namangan, Zarbuloq, Qirqyigit, Tamaraxonim tor ko‘chasi, Ozodlik ko‘chalari, Yalong‘och, Toshqishloqmash, Mavlono Riyoziy, Bo‘z-1 dahalari, ToshGRES posyolkasi, Hamid Olimjon maydoni, Toshkent Davlat Agrar Universiteti hududi.
2-IM
Mirzo Ulug‘bek, Temur Malik, Avayxon, Mingbuloq, Feruza, Mirishkor, Shukur Burxonov, Razzoq Hamroyev, Salom, Do‘rmon yo‘li ko‘chalari, Qorasuv-1,2,3,4,6, Feruza, Bo‘z-2 dahalari.
3-IM (M-1,4)
Bunyodkor shoh ko‘chasi, Navoiy, Olmazor, Beruniy, Islom Karimov, Qoratosh, Furqat, Afrosiyob, Kichik halqa yo‘li, Shifonur, Ziyo, Qoraqamish, Talabalar, Universitet, Samarqand Darvoza, Abay, Abdulla Qodiriy, Ko‘kcha Darvoza, Beshyog‘och, Nurafshon, Paxtakor, Huvaydo, Gulobod ko‘chalari, Chorsu maydoni, Chorsu, Qoratosh, Olmazor, Beshyog‘och, M — 10, 11, 13, 14, M-26, 27, 28, B-1, B-2, B-3, Qoraqamish 2/1 dahalari, Talabalar shaharchasi, ToshDTU hududlari.
4-IM (M-0,1)
Amir Temur, Mustaqillik shoh ko‘chalari, Osiyo, Bog‘ishamol, Minor 1-berk, Chingiz Aytmatov, Kichik halqa yo‘li, Hamid Olimjon, Mingo‘rik, Abdulla Qodiriy, Bodomzor, Ko‘rgazma, Qozitarnov, Girgirtepa, Shivli, Shuhrat, Bog‘iravon, Mukarrama Turg‘unboyeva, Gulsaroy, Sebzor, Oltinsoy, Shimoliy Olmazor, Zulfiyaxonim, Labzak, Nurafshon, Qoraqamish, Qoraqamish 1-ko‘chalari, M-1,2,4,5,6,12,15,M-17,18 (Sebzor), Taxtapul, Qoraqamish 1/1, ½, 1/3, ¼, 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, 2/5 dahalari, Hamid Olimjon maydoni.
4-IM (M-4,8)
Amir Temur shoh ko‘chasi, Ahmad Donish, Yangishahar, Dexqonobod, Sohibkor, Katta halqa yo‘li, Kichik halqa yo‘li, Shahriston, Uch Qahramon, Moyqo‘rg‘on, Rixsiliy, Yangi Yunusobod, Yunusota, Jumamasjid, Yunusobod dahasi 1−19 mavzelari.
5-IM (M-0,4)
Zargarlik, Lutfiy, Qatortol, Guliston, Farhod, Cho‘ponota, Bog‘ibo‘ston, Kichik halqa yo‘li, Naqqoshlik, Do‘mbirobod, Do‘mbirobod 4-tor ko‘chasi, Serquyosh, O‘smir, Taxiatosh, Shirin, Maqsud Shayxzoda, Qatortol 1-ko‘chasi, Qatortol 2-ko‘chasi, Katta Xirmontepa ko‘chalari, Chilonzor dahasi 5−12, G9A, 16−20, 24−26, S, 20A, Do‘mbirobod mavzelari, Sharq, Guliston, Al-Xorazmiy-1,2 dahalari.
6-IM
Munis, Sariko‘l, Eski Sariko‘l, Yangizamon, Yangi Qo‘yliq, Abdurauf Fitrat, Farg‘ona yo‘li, Tollimarjon, Fayzobod, Mehrjon, Sayhun, Surxon ko‘chalari, Qo‘yliq-1−7, Qo‘yliq-Aylanma dahalari.
7-IM
Qorasuv, Beshariq, Birlashgan, Birlashgan 2-tor ko‘chasi, Elbek, Asalobod, Quruvchilar, Uysozlar, Parkent, Cho‘lpon, Alimkent ko‘chalari, Ohangaron shossesi, Tuzel-1,2,3,4, Uysozlar-1, Asalobod-1,2, Aviasozlar shaharchasi -1,1a, 2,3,4 dahalari.
8-IM
Yangi Sergeli yo‘li, Mehrigiyo, So‘g‘diyona, Qipchoq, Chinor, Davlatobod, Do‘stlik, Mirzo Tursunzoda, Jahonaro, Qo‘rg‘ontepa ko‘chalari, Sergeli 1−8A, Yo‘ldosh-1−18, M-1,2,3, Do‘stlik-1,2 dahalari.
9-IM
Taqachi, Guliston, Shirin, Lutfiy, Katta halqa yo‘li, O‘rikzor, Katta Xirmontepa, Kichik halqa yo‘li, Beshqayrag‘och, To‘qimachi, Nashriyot, Yusuf Sakkokiy, Foziltepa, Farhod ko‘chalari, Sharq, Al-Xorazmiy-1,2, Beshqayrag‘och, Guliston, Izza dahalari, Chilonzor dahasi 7,13−15,21−25,30,31 mavzelari, «O‘rikzor» bozori doirasida.
10-IM
Beltepa, Forobiy, Beruniy, Muxbir, Mirzo G‘olib, Shifokorlar, Talabalar, Universitet, Qoraqamish 1-ko‘chasi, Shifokorlar 2-ko‘chasi, Qamarniso ko‘chalari, Beltepa, Ibn Sino 1,2, Jarariq, Qamarniso, Beshqo‘rg‘on-1,2,3,4, Qoraqamish-2/4, Olimpiya dahalari, Shifokorlar shaharchasi, Talabalar shaharchasi, O‘zMU, ToshDTU hududlari.
ToshIEM (M-0)
Sharof Rashidov, Bobur, Shota Rustaveli, Bog‘ibo‘ston, Arnasoy, Katta Chilonzor, Afrosiyob, Fidokor, Shoxjahon, Jamshid Shoshiy, Abdulla Avloniy, Belariq, Imom at-Termiziy, O‘rikzor, Bog‘tepa 5-tor ko‘chasi, Jiydazor 1-tor ko‘chasi, Muqimiy, Yakub Kolos, Chimkent, Seul, Askiya, Cho‘ponota, Nurafshon, Gulxaniy, Lutfiy, Bog‘iston, Samarqand Darvoza, ko‘chalari, M-7, Oqtepa dahalari, Chilonzor dahasi 1−5,7,Ye,I, Oqtepa mavzelari.
ToshIEM (M-5,8)
Amir Temur, Mustaqillik shoh ko‘chalari, Navoiy, Bobur, Glinka, Afrosiyob, Qumariq, Yahyo G‘ulomov, Buyuk Turon, Istiqbol, Zarafshon, Maxtumquli, Islom Karimov, Buxoro, Istiqlol, Sodiq Azimov, Said Baraka, Matbuotchilar, Sayilgoh, Shastri, Elbek, Kichik halqa yo‘li, Shahrisabz, Taras Shevchenko, Nukus, Oybek, Kichik Beshyog‘och, Abdulla Qahhor, Haydar Aliyev, Oltin vodiy, Fidokor, Avliyoota, Moshtabib, Mirobod ko‘chalari, M-1,2,4,5,7, Uchuvchilar shaharchasi, Qushbegi, Boshliq dahalari.
«Vodnik» qozonxonasi
Husayn Boyqaro ko‘chasi, «Suvsoz» mavzesi doirasida.
«Sanoatenergo» qozonxonasi
«Quruvchi» mavzesi.
4-IM issiqlik manbasining to‘xtatilishi davrida, 10-IM issiqlik manbasi ta’sir doirasida bo‘lgan manzillarda issiq suv ta’minoti bo‘lmaydi.
5-IM issiqlik manbasining to‘xtatilishi davrida, 9-IM issiqlik manbasi ta’sir doirasida bo‘lgan manzillarda issiq suv ta’minoti bo‘lmaydi.

Предприятие «Тошиссиккуввати» проведёт 24 и 25 марта испытания тепловых сетей на расчётную температуру с ограничением теплопотребителей по горячей воде, сообщила пресс-служба хокимията Ташкента.
Кроме того, с 30 марта по 11 апреля ожидаются испытания тепловых сетей на механическую прочность и плотность (повышенное давление) без ограничения теплопотребителей по горячей воде.
В зоне действия котельной «Саноатэнерго» 6 апреля будет отсутствовать горячее водоснабжение.
В дни испытаний возможны повреждения трубопроводов тепловых сетей и выбросы горячей воды на проезжую часть и тротуары. В хокимияте призвали к осторожности и внимательности водителей и пешеходов, а также людей, находящихся в административных и жилых помещениях. О замеченных неисправностях можно сообщать по телефону (78) 129−01−85.
Полные плановые весенние остановы теплоцентралей с отключением горячей воды пройдут по графику:
- ТЦ-1 «Северо-Восточная» — с 16 мая по 20 мая;
- ТЦ-2 «Карасу» — с 23 мая по 27 мая;
- ТЦ-3 «Западная» — с 9 мая по 13 мая;
- ТЦ-4 «Северная» — с 23 мая по 27 мая;
- ТЦ-5 «Чиланзарская» — с 16 мая по 20 мая;
- ТЦ-6 «Юго-Западная» — с 9 мая по 13 мая;
- ТЦ-7 «Авиастроителей» — с 30 мая по 3 июня;
- ТЦ-8 «Сергели» — с 30 мая по 3 июня;
- «Водник» — с 9 мая по 13 мая;
- «Саноатэнерго» — с 30 мая по 3 июня;
- ТашТЭЦ — с 6 июня по 10 июня.
Адресный список зон действия источников тепла
ТЦ-1 (М-1,4)
Проспект Мустакиллик, ул. Мирзо Улугбека, Буюк ипак йули, Кары Ниёзий, Мухаммад Юсуф, Сайрам, Тамары Ханум, Аккурган, Уткира Султонова, Осиё, Льва Толстого, Навнихол, 3-я улица Навнихол, Ясси, Каландар, Буз, 5-й проезд Сайрам, 7-й проезд Сайрам, Чуст, Катта Дархан, 2-й проезд Катта Дархан, Геология, Ибрахима Муминова, Ниёзбек йули, Кичик халка йули, Катта халка йули, Дурмон йули, Шахриабад, Зиёлилар, Мирзакалон Исмоилий, Паркент, Богишамол, Наманганская, Зарбулак, Киркйигит, проезд Тамарахоним, Озодлик, массивы Ялангач, Ташсельмаш, Мавлоно Риёзи, Буз-1, поселок ТашГРЭС, площадь Хамида Алимджана, зона Ташкентского государственного аграрного университета.
ТЦ-2
Ул. Мирзо Улугбека, Темура Малика, Авайхон, Мингбулак, Феруза, Миришкор, Шукура Бурханова, Раззока Хамроева, Салом, Дурмон йули, массивы Карасу — 1, 2, 3, 4, 6, Феруза, Буз-2.
ТЦ-3
проспект Бунёдкор, ул. Навои, Алмазар, Беруни, Ислама Каримова, Караташ, Фуркат, Афросиаб, Кичик халка йули, Шифонур, Зиё, Каракамыш, Талабалар, Университетская, Самарканд Дарвоза, Абдулла Кадыри, Кукча Дарвоза, Бешагач, Нурафшон, Пахтакор, Хувайдо, Гулабад, площадь Чорсу, массивы Чорсу, Караташ, Алмазар, Бешагач, Ц-10, 11, 13, 14, 26, 27, 28, Б-1, Б-2, Б-3, Каракамыш 2/1, Студенческий городок, ТашГТУ.
ТЦ-4
Проспекты Амира Темура, Мустакиллик, ул. Осиё, Богишамол, 1-тупик Минор, Чингиза Айтматова, Кичик халка йули, Хамида Алимджана, Мингурик, Абдулла Кадыри, Бодомзор, Кургазма, Козитарнов, Гиргиртепа, Шивли, Шухрат, Богиравон, Мукаррам Тургунбаевой, Гулсарай, Себзар, Олтинсой, Шимолий Олмазор, Зульфияхонум, Лабзак, Нурафшон, Каракамыш, 1-я улица Каракамыш, массивы Ц-1, 2, 4, 5, 6, 12, 15, Ц-17,18 (Себзар), Тахтапуль, Каракамыш 1/1, ½, 1/3, ¼, 2/1, 2/2, 2/3, 2/4, 2/5, площадь Хамида Алимджана.
Проспект Амира Темура, ул. Ахмада Дониша, Янгишахар, Дехканабад, Сахибкор, Катта халка йули, Кичик халка йули, Шахристанская, Уч Кахрамон, Мойкурган, Рихсили, Янги Юнусабад, Юнусота, Джумамасжид, массив Юнусабад кварталы 1−19.
ТЦ-5
Ул. Заргарлик, Лутфи, Катартал, Гулистан, Фархадская, Чопонота, Богибустон, Кичик халка йули, Наккашлык, Домбрабад, 4-й проезд Домбрабад, Серкуёш, Усмир, Тахиаташ, Ширин, Максуда Шейхзада, 1-я улица Катартал, 2-я улица Катартал, Катта Хирмонтепа, массив Чиланзар кварталы 5−12, Г9А, 16−20, 24−26, Ц, 20А, Домбрабад, Шарк, Гулистан, Аль Хорезми — 1, 2.
ТЦ-6
Ул. Мунис, Сарикуль, Эски Сарикуль, Янгизамон, Янги Куйлюк, Абдурауфа Фитрата, Фаргона йули, Таллимарджан, Файзабад, Мехрджан, Сайхун, Сурхан, массивы Куйлюк — 1−7, Куйлюк — Обводная.
ТЦ-7
Ул. Корасув, Бешарык, Бирлашган, 2-й проезд Бирлашган, Эльбек, Асалобод, Курувчилар, Уйсозлар, Паркент, Чулпон, Алимкент, Ахангаранское шоссе, массивы Тузель — 1, 2, 3, 4, Уйсозлар — 1, Асалобод — 1,2, Авиагородок — 1, 1а, 2, 3, 4.
ТЦ-8
Ул. Янги Сергели йули, Мехригиё, Сугдиёна, Кипчак, Чинар, Давлатабад, Дустлик, Мирзо Турсунзада, Жахонаро, Кургонтепа, массивы Сергели 1−8А, Юлдош — 1−18, Ц-1, 2, 3, Дустлик — 1, 2.
ТЦ-9
Ул. Такачи, Гулистан, Ширин, Лутфи, Катта халка йули, Урикзор, Катта Хирмонтепа, Кичик халка йули, Бешкайрагач, Тукимачи, Нашрият, Юсуфа Саккоки, Фозилтепа, Фархадская, массивы Шарк, Аль Хорезми — 1, 2, Бешкайрагач, Гулистан, Изза, Чиланзар кварталы 7, 13−15, 21−25, 30, 31, зона рынка Урикзор.
ТЦ-10
Ул. Белтепа, Фараби, Беруни, Мухбир, Мирзо Голиба, Шифокорлар, Талабалар, Университетская, 1-я улица Каракамыш, 2-я улица Шифокорлар, Камарнисо, массивы Белтепа, Ибн Сино-1,2, Джарарык, Камарнисо, Бешкурган — 1, 2, 3, 4, Каракамыш — 2/4, Олимпия, Медгородок, Студенческий городок, зоны НУУз, ТашГТУ.
ТашТЭЦ
Ул. Шарофа Рашидова, Бабура, Шота Руставели, Богибустон, Арнасай, Катта Чиланзар, Афросиаб, Фидокор, Шахжахон, Джамшида Шоши, Абдулла Авлони, Беларык, Имом ат-Термези, Урикзор, 5-й проезд Богтепа, 1-й проезд Жийдазор, Мукими, Якуба Коласа, Чимкентская, Сеульская, Аския, Чопонота, Нурафшон, Гульханий, Лутфи, Богистон, Самарканд Дарвоза, массивы Ц-7, Актепе, Чиланзар кварталы 1−5, 7, Е, И, микрорайон Актепе.
ТЭЦ (М-5,8)
Проспекты Амира Темура, Мустакиллик, ул. Навои, Бабура, Глинки, Афросиаб, Кумарык, Яхъё Гулямова, Буюк Турон, Истикбол, Зарафшан, Махтумкули, Ислама Каримова, Бухара, Истиклол, Садыка Азимова, Саида Барака, Матбуотчилар, Сайилгох, Шастри, Эльбек, Кичик халка йули, Шахрисабз, Тараса Шевченко, Нукус, Айбек, Кичик Бешагач, Абдулла Каххара, Гейдара Алиева, Олтин водий, Фидокор, Авлиёата, Моштабиб, Мирабад, массивы Ц-1, 2, 4, 5, 7, Авиагородок, Кушбеги, Башлык.