Futbol bo‘yicha O‘zbekiston milliy terma jamoasi Gruziyaga qarshi o‘rtoqlik o‘yinida maydonga tushdi. Mazkur o‘yin “Tengiz Burjanadze” stadionida bo‘lib o‘tdi.
O‘yinning 41-daqiqasida markaziy himoyadagi xatodan Davit Volkov unumli foydalanib hisobni ochdi (video). Abdulla Abdullayev unga qarshilik ko‘rsatishda xato qildi.
Eslatib o‘tamiz, Gruziya terma jamoasi JCH-2022 uchun saralash guruhida 4-o‘rinni egallagan va Qatardagi turnirda ishtirok etmaydi. O‘zbekiston ham shu yilning yozida Osiyo saralash bosqichidagi ishtirokini yakunlab, jahon chempionatiga chiqa olmadi.
Avgust oyi oxirida O‘zbekiston terma jamoasiga sloveniyalik mutaxassis Srechko Katanets bosh murabbiy etib tayinlandi. Uning qo‘l ostida jamoa 4 ta o‘rtoqlik uchrashuvi o‘tkazdi. Gruziyadan mag‘lubiyatga uchraganidan tashqari, O‘zbekiston terma jamoasi Shvetsiya (2:1) va Iordaniya (3:0)ga mag‘lub bo‘ldi. Hozircha yagona g‘alaba Malayziya bilan o‘yinda (5:1) bo‘ldi.

Сборная Узбекистана по футболу в товарищеском матче потерпела поражение от команды Грузии. Встреча, прошедшая в Гори на стадионе имени Тенгиза Бурджанадзе 15 ноября, завершилась со счётом 1:0 в пользу хозяев.
Единственный мяч на 41-й минуте забил нападающий Давит Волков (видео). Стоит отметить, что команды заканчивали игру в формате 10 на 10: на 84-й минуте арбитр удалил полузащитника Грузии Иракли Азарова и защитника Узбекистана Фарруха Сайфиева.
Напомним, сборная Грузии заняла четвёртое место в своей группе отбора к чемпионату мира — 2022 и не сыграет на турнире в Катаре. Узбекистан также не смог выйти на ЧМ, завершив своё участие в азиатском отборе ещё летом этого года.
В конце августа сборную Узбекистана возглавил словенский специалист Сречко Катанец. Под его руководством команда провела четыре товарищеских матча. Помимо поражения от Грузии, его подопечные проиграли Швеции (2:1) и Иордании (3:0). Единственная победа пока приходится на матч с Малайзией (5:1).