Belgradda (Serbiya) boks bo‘yicha o‘tkazilayotgan jahon chempionatining to‘rtinchi kunida O‘zbekiston terma jamoasi safida uch nafar bokschi ishtirok etdi.
Ringga birinchi bo‘lib amerikalik Jamal Xarviga qarshi Mirazizbek Mirzaxalilov (-57 kg) chiqdi. Hakamlar qaroriga ko‘ra, teng kurashlar ostida kechgan bahsda g‘alaba AQSh vakiliga nasib etdi — 3:2.
Shu kuni Lazizbek Mullajonov (+92 kg) ham o‘z jangini o‘tkazdi, uning raqibi eronlik bokschi Puria Amiri bo‘ldi. Harbiylar o‘rtasida jahon chempioni bo‘lgan O‘zbekiston vakili yirik g‘alabani qo‘lga kiritdi — 5:0. Keyingi bosqichda u angliyalik Delishis Orega qarshi jang qiladi.
To‘rtinchi kunning kechki dasturida Asadxo‘ja Mo‘ydinxo‘jayev (-67 kg) ham ringga ko‘tarildi va falastinlik Ahmad Hararga hech qanday imkoniyat qoldirmadi — 5:0. O‘zbekistonlik bokschi navbatdagi jangini Moldova va Yaponiya vakillari juftligi g‘olibiga qarshi o‘tkazadi.

В четвёртый день чемпионата мира по боксу в Белграде (Сербия) в составе сборной Узбекистана выступили трое боксёров.
Первым на ринг вышел Миразизбек Мирзахалилов (-57 кг), которому противостоял американец Джамал Харви. В достаточно равном бою решением судей победа досталась представителю США — 3:2.
В этот же день свой поединок также провёл Лазизбек Муллажонов (+92 кг), соперником которого стал иранский боксёр Пуриа Амири. Представитель Узбекистана, являющийся чемпионом мира среди военных, одержал уверенную победу и прошёл дальше — 5:0. В следующем этапе он сразится с англичанином Делишисом Орье.
В рамках вечерней программы четвёртого дня выступил и Асадхуджа Муйдинходжаев (-67 кг), который не оставил шансов палестинцу Ахмеду Харара — 5:0. Следующий бой узбекский боксёр проведёт против победителя пары из представителей Молдовы и Японии.