Cog‘liqni saqlash vazirligining rasmiy ma’lumotlariga ko‘ra, koronavirus asoratlaridan vafot etganlar soni 1300 ga yetdi. 21 oktabr kuni 3 ta o‘lim qayd etilgan.
Shu kuni 398 ta yangi kasallanish holatlari aniqlangan, o‘tgan yilning mart oyidan beri kasallanganlarning umumiy soni 182,8 mingga yetdi.
Kun davomida 14 ta pnevmoniya holati ham aniqlandi. Sog‘liqni saqlash vazirligi pnevmoniya bo‘yicha statistik ma’lumotlarni e’lon qila boshlagan 5 iyuldan buyon 27,6 ming holat qayd etilgan, 26,1 mingga yaqin odam sog‘aygan.

Число умерших от осложнений, вызванных коронавирусом, согласно официальным данным, достигло 1300, сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения Узбекистана. 21 октября было зарегистрировано 3 случая смерти.
В этот день было подтверждено 398 новых случаев инфекции, общее число случаев с марта прошлого года достигло 182,8 тысячи.
За день было также выявлено 14 случаев пневмонии. С 5 июля, когда Минздрав начал публиковать статистику по пневмонии, зарегистрировано 27,6 тысячи случаев, выздоровело около 26,1 тысячи человек.