Madaniyat vazirligi ijtimoiy tarmoqlarda tarqalgan O‘zbekiston xalq artisti To‘ti Yusupovaning o‘limi haqidagi xabarlarni rad etdi.
«Ayni paytda san’atkorning ahvoli yaxshi. Shu bois bu borada OAV vakillari va yurtdoshlarimizdan asossiz xabar tarqatmasliklarini so‘rab qolamiz», — deyiladi vazirlik bayonotida.
Daryo.uz 85 yoshli aktrisaning aprel oyi oxirida 1957 yildan beri ishlagan O‘zbek Milliy akademik drama teatri jamoasi bilan xayrlashganini eslab o‘tdi.
O‘zbekistonda xizmat ko‘rsatgan artist Ra’no Yarasheva may oyida bergan intervyularidan birida To‘ti Yusupovaning ahvoli og‘ir ekanligini bildirgan edi.

Министерство культуры опровергло сообщения СМИ о смерти народной артистки Узбекистана Тути Юсуповой.
«В настоящее время её состояние хорошее. Просим представителей СМИ и сограждан не распространять необоснованные сообщения», — заявили в Минкульте.
Daryo.uz напоминает, что 85-летняя актриса в конце апреля прощалась с коллективом Узбекского национального академического драматического театра, где работала с 1957 года.
В мае артистка Раъно Ярашева в одном из интервью сообщила, что Тути Юсупова находится в тяжёлом состоянии.