O‘zbekiston jurnalistlari ijodiy uyushmasining navbatdan tashqari konferensiyasida Olimjon O‘sarov bir ovozdan Jurnalistlari ijodiy uyushmasining yangi raisi etib saylandi, deya xabar berdi AOKA.
Olimjon O‘sarov (1973 y.t.) O‘zbekiston Milliy universitetining jurnalistika fakultetini (1996), Toshkent Davlat yuridik institutining sud-prokurorlik fakultetini (2002) tamomlagan.
U Oliy Majlis Qonunchalik palatasi deputati, Oliy sud axborot xizmati rahbari lavozimlarida faoliyat ko‘rsatgan. U shu paytga qadar «Nuroniy» gazetasi bosh muharriri sifatida ishlab kelayotgan edi.

Председателем Творческого союза журналистов Узбекистана избран Олимжон Аввалбаевич Усаров, сообщила пресс-служба Агентства информации и массовых коммуникаций.
Олимжон Усаров (1973 г. р.) является выпускником Национального университета Узбекистана (1996) и Ташкентского государственного юридического университета (2002).
В разные годы был депутатом Законодательной палаты Олий Мажлиса и руководителем информационной службы Верховного суда Узбекистана. До настоящего времени работал главным редактором газеты «Нуроний».