TIV matbuot xizmati xabariga ko‘ra, 20 yanvar kuni O‘zbekiston Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Iordaniya Hoshimiylar Podshohligining Favqulodda va Muxtor Elchisi etib tayinlangan Demiya Zuxeyr Haddodni qabul qildi.
Siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalardagi ikki tomonlama munosabatlarning hozirgi holati va istiqbollari muhokama qilindi.
Bundan tashqari, BMT, Islom hamkorlik tashkiloti hamda boshqa xalqaro tuzilmalar doirasidagi o‘zaro munosabatlari masalalariga to‘xtalib o‘tildi.
Iordaniyaning O‘zbekistondagi avvalgi elchisi Solih Ahmad al-Javarneh bo‘lgan. U ushbu lavozimni 2015 yil iyulidan 2020 yil sentyabriga qadar egallagan.

Министр иностранных дел Узбекистана Абдулазиз Камилов 20 января принял нового посла Иордании Демию Зухейра Хаддода, сообщила пресс-служба МИДа.
Принимая копии верительных грамот, министр поздравил посла с назначением и пожелал ему успехов в осуществлении ответственной миссии. Стороны обсудили состояние и перспективы двусторонних отношений в политической, торгово-экономической, культурно-гуманитарной сферах, а также взаимодействие в рамках ООН, Организации исламского сотрудничества и других международных структур.
Предыдущим послом Иордании в Ташкенте был Салих Ахмад аль-Джаварнех. Он занимал этот пост с июля 2015 года по сентябрь 2020 года.