Natijada voqea joyida ishlayotgan korxona xodimlaridan bir guruhi termik jarohat olgan. Voqea joyiga yong‘in-qutqaruv bo‘linmalari yetib borguniga qadar korxona xodimlarning sa’y-harakatlari bilan yong‘in bartaraf etilgan.
Jarohat olgan xodimlar zudlik bilan Respublika shoshilinch tez tibbiy yordam markaziga joylashtirilib, ularga tibbiy yordam ko‘rsatilmoqda.
Ayni paytda hodisa ro‘y bergan joyda vaziyatni o‘rganish va bartaraf etish uchun Favqulodda vaziyatlar vazirining birinchi o‘rinbosari boshchiligida tuzilgan respublika ishchi guruhi faoliyat olib bormoqda.
Korxonalar va tashkilotlarning yagona davlat reestri ma’lumotlariga ko‘ra, Techno Sontinental 2018 yil yanvar oyida ro‘yxatdan o‘tgan. kompaniya elektr jihozlarini ishlab chiqarish bilan shug‘ullanadi. Korxonaning asoschilari Artel Electronics (62,5%) Ilk Sabah Insaat Anonim Sirketi (37,5%).

Пожар в результате утечки сжатого газа, используемого в производственном процессе, произошел 27 ноября около 12:00 на предприятии Techno Continental в Яшнабадском районе Ташкента, сообщила пресс-служба МЧС.
Группа сотрудников, работавших на месте, получила ожоги. Пожар был потушен сотрудниками предприятия до прибытия пожарных, говорится в сообщении.
Пострадавшие были доставлены в Республиканский научный центр экстренной медицинской помощи. Сейчас они находятся под наблюдением врачей.
Для изучения ситуации на месте происшествия работает республиканская рабочая группа во главе с первым заместителем министра по ЧС Абдуллой Кулдашевым.
Согласно данным Единого государственного регистра предприятий и организаций, Techno Continental было зарегистрировано в январе 2018 года. предприятие занимается производством электробытовых приборов. Учредителями предприятия являются Artel Electronics (62,5%) Ilk Sabah Insaat Anonim Sirketi (37,5%).