Viloyat hokimligi axborot xizmatining «Gazeta.uz» ga xabar berishicha, A’zamxon Bahromov 19 oktyabr kuni Toshkent shahrida dafn etiladi. Chunki marhumning uyi shu yerda joylashgan. Hokimlik tomonidan, shuningdek, o‘lim sababi SSV tomonidan tekshirilganidan so‘ng aniqlanishi aytildi.
A’zamxon Baxramov 1960 yil 12 yanvarda Jizzax viloyatining G‘allaorol tumanida tug‘ilgan, deya ma’lumot beradi tuman hokimligi sayti. 1986 yilda Toshkent xalq xo‘jaligi institutini (hozirgi Toshkent davlat iqtisodiyot universiteti) tugatgan. 2004 yilda «Shuhrat» ordeni bilan mukofotlangan.
U Kattaqo‘rg‘on tumanini 2017 yildan beri boshqarib kelayotgan edi. Bungacha u Qo‘shrabot tumanini boshqargan, shuningdek, Toshkentdagi «Elit Favorit» xususiy korxonasida direktor maslahatchisi bo‘lib ishlagan.
2006−2008 yillarda A’zamxon Baxramov Samarqand viloyati hokimi vazifasini bajaruvchi lavozimni egallagan. Shuningdek, u viloyat hokimining sanoat, tadbirkorlik, kapital qurilish, kommunikatsiyalar va kommunal xo‘jaligi masalalari bo‘yicha birinchi o‘rinbosari (2005−2006), «O‘zbekengilsanoat» DAK boshqaruvi raisi (2003−2005), Monopoliyadan chiqarish va raqobatni rivojlantirish qo‘mitasi raisi (2001−2003), makroiqtisodiyot va statistika vazirining birinchi o‘rinbosari (2001), Bosh vazir kotibiyatining mudiri (2000−2001) va Vazirlar Mahkamasida boshqa lavozimlarda ishlagan.

В возрасте 60 лет скончался хоким Каттакурганского района Самаркандской области Аъзамхон Усмонович Бахрамов, сообщила пресс-служба районной администрации.
Как уточнили «Газете.uz» в пресс-службе областного хокимията, Аъзамхон Бахрамов будет похоронен 19 октября в Ташкенте, поскольку его дом находится там. В хокимияте добавили, что причина смерти будет установлена после проверки в Министерстве здравоохранения.
Аъзамхон Бахрамов родился 12 января 1960 года в Галляаральском районе Джизакской области, сообщается на сайте хокимията района. В 1986 году окончил Ташкентский институт народного хозяйства (ныне Ташкентский государственный экономический университет). Награжден орденом «Шухрат» в 2004 году.
Возглавлял Каттакурганский район с 2017 года. До этого руководил Кошрабатским районом, работал советником директора частного предприятия «Элит Фаворит» в Ташкенте.
В 2006—2008 годах был исполняющим обязанности хокима Самаркандской области. Также работал первым заместителем хокима области по вопросам капитального строительства, коммуникаций и коммунального хозяйства (2005−2006), председателем правления ГАО «Узбекенгилсаноат» (2003−2005), председателем Комитета по демонополизации и развитию конкуренции (2001−2003), первым заместителем министра макроэкономики и статистики (2001), заведующим секретариата премьер-министра (2000−2001) и занимал другие должности в Кабинете министров.