11 iyul kuni O‘zbekistonda 486 ҳолатда koronavirus qayd etilib, umumiy ko‘rsatkich 12 ming 513 тага yetdi. Bu haqda Sog‘liqni saqlash vazirligi xabar qildi.
Yangi holatlarning 391 tasi karantin muassasalarida, 95 tasi aholi orasida aniqlangan.
Shu bilan birga, bugun Toshkent shahrida 2 nafar, Xorazm viloyatida 1 nafar, jami 3 nafar koronavirusga chalingan bemor vafot etdi.
Toshkent shahri, Andijon, Jizzax, Navoiy va Samarqand viloyatlaridagi tibbiyot muassasalarida 193 nafar fuqaro sog‘aydi.
Hozirda kasallik qayd etilgan jami 12513 nafar bemordan 7723 nafari sog‘ayib, davolanish ko‘rsatkichi 61 foizni tashkil etmoqda.
Ayni paytda tibbiyot muassasalarida davolanayotgan 4733 nafar bemordan 45 nafari og‘ir, 7 nafari esa o‘ta og‘ir ahvolda.

11 июля в Узбекистане обновлен рекорд дневного прироста выявленных случаев коронавируса COVID-19. Как сообщила пресс-служба Министерства здравоохранения, за день число случаев выросло на 486, достигнув 12513.
Из 111 последних случаев 34 подтверждено в карантинном центре под Ташкентом (все — прибывшие из-за рубежа), 62 — в Андижанской области (43 — бывшие в контакте с инфицированными и взятые на карантин, 19 — среди населения), 15 — в Самаркандской области (все — контактировавшие).
В целом из 486 случаев за день 391 выявлено в карантинных учреждениях и 95 — среди населения.
В течение дня выписано 193 пациента, вылечившихся от коронавируса. Общее число выздоровевших составило 7723 (61%).
Число умерших пациентов с коронавирусом, о которых сообщено официально, за день увеличилось на 3 и достигло 57.